Arukate õpilaste akadeemias tutvustati jahindust

Arukate õpilaste akadeemias tutvustati jahindust

81
Fotod: Marko Vinni

20. märtsil toimus Jõhvi põhikoolis Arukate Õpilaste Akadeemia piirkonna lõppmäng. AÕA eesmärk on innustada õpilasi süvenema enam täppis- ja loodusteaduste valdkonda, näidata selle võlusid ja seoseid reaalse eluga.

Igale etapile kutsutakse ka üks oma valdkonna asjatundja. Selle aasta viimasele etapile Jõhvi põhikoolis kutsuti võistlejatele tutvustama jahindust Ida-Virumaa jahimeeste seltsi esimees Marko Vinni.

Marko Vinni andis pooletunnise sissejuhatava loengu jahindusest ja tutvustas kuidas jahindus Eestis korraldatud on. Lisaks pidi külaline esitama ka võistluse viimase küsimuse, mis pidi seotud olema jahindusega. Viimasele küsimusele andis paljude võistkondade seast ainult üks võistkond õige vastuse. Õige vastuse andjatele oli külalisel kaasas ka kingitused, milleks oli Ida-Virumaa jahiraamatud. Loodame, et tulevased loodusteadlased ammutavad ka sellest ajaloo raamatust teadmisi edaspidiseks.

Oma ettekandes Marko rõhutas, et me jahimeestena oleme alati nõus tulema noorte ette ja tutvustama Eesti jahindust, et ühiskond mõistkas jahindust tervikuna paremini ja mõistetaks, millega jahimehed igapäevaselt tegelevad. Seega oleme ka edaspidi kõikidele pakkumistele avatud.