Algas raamatu “Ulukihaigused ja jahihügieen” eelmüük

Algas raamatu “Ulukihaigused ja jahihügieen” eelmüük

2663

Alanud on uue Sauli Laaksoneni raamatu “Ulukihaigused ja jahihügieen” eelmüük.

Raamatu eelmüügi hind on 10 eurot. Miinimum tellimuse kogus 5 raamatut. Soodushind kehtib kuni raamatu esitluseni 20.02.2020 k.a. Pärast raamatu esitlust saab raamatut osta Eesti Jahimeeste Seltsist hinnaga 15€. NB! Raamatu tiraaž on väike.

Raamatut saab tellida SIIT.

“Ulukihaigused ja jahihügieen” on suurepärane käsiraamat jahihügieeni põhitõdedest, mis kehtivad kõikjal maailmas. Raamat hõlmab põhiteadmisi ulukite bioloogiast ja ökoloogiast, aga ka ulukite haigustest ja nende tekkepõhjustest. Väga tähtis osa jahihügieenist on haiguslike muutuste äratundmine ja oskus õigesti hinnata ulukihaigustest tingitud riske inimese tervisele. Samuti on ohutuse tagamisel väga olulised jahipidamisviisid, hügieeni tagamine uluki käitlemisel ja käitlemisrajatistes ning meetodid, mida kasutatakse koduköögis ulukiliha valmistamisel.

Teose tekstiosa täiendavad just selle raamatu jaoks tehtud fotod ja autori enda akvarellijoonistused. Aastatepikkune materjali kogumine, autori enda kogemus ja tihe koostöö teiste riikide ekspertidega teeb sellest raamatust haarava avastusretke loodusesse.

Käsiraamat on mõeldud jahimeestele ning haridusasutustele, kus on kokkupuuteid antud teemaga. Samuti võiks see raamat leida lugejaskonda bioloogide, veterinaaride, arstide ja loodussõprade seas. Raamatu läbivaks teemaks on inimese ja looduse tervise seotus, mida maailmas teatakse ühise tervise (One Health – üks tervis) ideena. Ühtse tervise mõiste järgi puudutavad kõik looduses toimuvad muutused suuremal või vähemal määral inimest.

Raamatu autor, veterinaararst Sauli Laaksonen (PhD), on spetsialiseerunud ulukite tervishoiule. Lisaks on ta Helsingi ülikoolis hirvlaste haiguste dotsent. Sauli Laaksonen on rahvusvaheliselt tunnustatud õppejõud ja koolitaja ning tema algatusel toimuvad hügieenikoolitused Soome jahimeestele. Ta on avaldanud ligi 70 artiklit jahiulukite tervisest rahvusvahelistes teadusajakirjades. Sauli Laaksonen on töötanud veterinaarina üle 30 aasta, sealhulgas põhjapõdra- ja ulukiliha inspektorina ning järelvalveametnikuna liha- ja toidutööstuses. Ta on kogenud jahimees ning Karjala põdrakoerte kasvataja.