Ajakiri Eesti Jahimees tähistas 25. tegevusaastat

Ajakiri Eesti Jahimees tähistas 25. tegevusaastat

3329
Jaanus Vaiksoo ajakirja Eesti Jahimees juubeliüritusel. Foto: EJS

Eile, 13. juunil tähistas ajakiri Eesti Jahimees 25. sünnipäeva. Jahimeestele suunatud ajaleht Jahimees hakkas järjepidevalt ilmuma alates 1992. aasta märtsist ainult neljaleheküljelise väljaandena. Aastaks 2001 kasvas sellest välja ajakiri Eesti Jahimees, mis täna jõuab otsepostituse teel valdava osani meie jahimeestest. 

“Jahimeestele suunatud ajakiri on Eesti Jahimeeste Seltsi tegevuses alati väga olulisem kohal olnud”, ütles EJS-i tegevjuht Tõnis Korts. „Oma häälekandjana on see äärmiselt tähtis ning tänu riigi ja jahimeeste toele saame laialt kajastada jahindus- ja loodusteemasid, mis jõuab rohkem kui 10 000 inimeseni“, lisas Korts.

Jahimeestele mõeldud ajalehe kutsusid omal ajal ellu Rein Sõitja ja Anti Levandi, esimeseks peatoimetajaks oli Ülo Kraan, kes juhtis ajalehe ning ajakirja väljaandmist kuusteist aastat (1992‒2008) ning sellest kujunes tema elutöö.

 „Üheksa aastakäiku ajalehte ja 16 aastat ajakirja dokumenteerib omamoodi kogu Eesti jahinduse arengulugu iseseisvuse taastamisest alates“, selgitas Eesti Jahimehe peatoimetaja Jaanus Vaiksoo.

Eesti Jahimehe sünnipäeva tähistati EJS-i maja aias väikese aiapeoga ajalehe loojate, praeguste tegijate, toimkonna liikmete ja koostööpartnerite osavõtul. Tervitusi tõid Keskkonnaameti peadirektor Andres Onemar, Kalev Männiste RMK-st, loomaaia direktor Tiit Maran, loodusajakirjade Eesti Mets, Eesti Loodus ja Horisont toimetajad, kirjastus MENU ja paljud teised Eesti Jahimehe head sõbrad. Vaatamata pidevatele vihmasadudele tõi ilmataat täpselt sünnipäevapeo ajaks Kadriorgu päikese, et siis peale viimaste külaliste lahkumist taas looduse kastmisega jätkata.