Aitame Ukrainat!

Aitame Ukrainat!

656
Ukraina abistamiseks kogutakse sooja pesu, raadiosaatjaid ja konserve. Foto: MTÜ Eesti Jahinaised

TEKST MARIA PÕHAKO

MTÜ Eesti Jahinaised algatasid 15. oktoobril Palal toimunud tänuüritusel „Jahis ainult naised“ kampaania, et koguda Ukraina abistamiseks sooja pesu, raadiosaatjaid ja konserve.

Kuu ajaga kogusime 31 täiskomplekti sooja pesu, 12 raadiosaatjat ja üsna arvestatava koguse erinevaid jopesid, talviseid töökombekaid, talvepükse ja kampsuneid ning üle 40 paari sooje sokke, lisaks mõned magamismatid ja magamiskotid. Kaup läks teele detsembri alguses. Saadetis läks sõduritele otse rindele.

Juba järgmise saadetise jaoks paluti koguda küünlaid ja küünlamaterjali. Kogusime lisaks talveriietele mitu kastitäit küünlajääke, küünlaid ja valasime ka osa küünlamaterjalidest konservikarpidesse juba valmis. Küünlajääkidest tehakse nimelt kaevikuküünlaid, mille peal saab süüa küpsetada, kui pole elektrit ja need annavad ka kätele sooja, kui ikka miinuskraadid kimbutavad. Sooja pesu ja kaevikuküünlaid saadame seni, kuni kevad hakkab pead tõstma, sest kohapeal on olud rasked ja just nimelt küünaldega aidatakse inimesi okupatsiooni alt vabastatud aladel, kus inimestel on kõige raskem. Enamus maju ja kortereid on osaliselt või tervenisti hävitatud. Inimestel on vaja tuleleeki ainuüksi toidu tegemiseks, valguseks ja natuke ka südamesoojuseks. Siinkohal kutsungi kõiki üles ühel või teisel moel ukrainlasi toetama.

Eesti Jahimeeste Selts kogub konserve ja rahalisi vahendeid nende soetamiseks. Meie väikese kampaania käigus võttis meiega ühendust MTÜ Rahu Nimel, kes kogub taktikalisi vahendeid ja raha soetamaseks raadiosaatjaid, optikaid, droone jms. On ka mitmeid teisi MTÜ-sid, kus lisaks rahalistele vahenditele kogutakse humanitaarabivahendeid. 

www.rahunimel.ee leiab infot erinevate projektide kohta. Iga panus loeb, sest okupatsioon ja sõda Ukrainas on kestnud pikalt ning sõduritele ja tsiviilisikutele, kes on jäänud okupeeritud aladele, annab iga saadetis lootust ja usku, et ühel päeval on jälle rahu! Mõte, et keegi seal väikeses Eestis mõtleb nende peale, annab veidigi südamesoojust ja jõudu. MTÜ Eesti Jahinaised töötavad koos vabatahtlikega ning kogume magamiskotte, magamismatte, sooja pesu ja küünlajääke, küünlaid. Lisaks nendele paneme aasta esimese saadetisega teele ka lamba poolsuitsuvorste.

Kogume ainult korralike asju!

Täpsemalt saab jälgida meie tegemisi: www.eestijahinaised.ee