Aasta loomast valmis õpetlik näitus

Aasta loomast valmis õpetlik näitus

3689
EJSi tunnustatud metskitse foto autor koos oma tööga. Foto: Mats Kangur

15. novembril avati RMK Tallinna kontoris aasta looma, metskitse näitus “Kaber kabejalakene”.

Näitusel on ligi 20 metskitsega seonduvat fotot ning see on koostatud peaasjalikult hariduslikel eesmärkidel, mistõttu on näitust vaatama oodatud koolilapsed, õpetajad, lasteaialapsed ja loomulikult kõik teised huvilised.

Metskitse fotokonkursile panid koostööpartnerid välja eriauhindu. Aasta looma kodulehe toimetus valis lemmikuks Kalmer Lehepuu foto “Tall”, Loodusmuuseum valis tööde seast välja Janek Joabi foto “Hüppas kitse”, RMK andis eriauhinna Kalmer Lehepuule foto “Piltpostkaart” eest, Tallinna loomaaed valis välja Tiit Jürissoni pildi “Ema kahe tallega” ja Eesti Jahimeeste Selts tunnustas Reet Saud “Kõrge hüpe” foto eest. 

 

“Tänavuse aasta looma fotokonkurss näitas väga mitmekesiselt metskitse eluolu ning on seega tugevaks õppematerjaliks”, selgitas Eesti Jahimeeste Seltsi pressiesindaja Andra Hamburg. “Meie jahimeeste seltsis lähtusime võidu puhul nii etteantud konkurssi temaatikast kui ka hariduslikust aspektist”, selgitas ta ja lisas, et “Reet Sau foto puhul on näha kuidas metskits hirvlasele omaselt üle takistuste hüppab, mis aga halvimal juhul tekitab loomale munandikahjustusi, mis viivad omakorda paruksarvede tekkeni”.

Näituse piltide ja nende rikkalike allkirjade varal saab tundma õppida eri vanuses kitsede nägusid, isast ja emast kapra suvel ja talvel, soku sarvede kasvamise eri etappe, magamisaset metsa all, jälgi, jooksuaega jpm.

Näitus jääb avatuks RMK peahoone aatriumis aadressil Toompuiestee 24. jaanuarini. Fotovõistlust korraldab Aasta looma kodulehe toimetus.

Vaata ka ERRi kajastust SIIT.