Aasta looma luulekonkurss ootab taas osalejaid

Aasta looma luulekonkurss ootab taas osalejaid

1761
Foto: Rasmus Roodeni rajakaamera

Eesti Loodusmuuseum, MTÜ Aasta Loom ja Looduskalender.ee kutsuvad taas koolilapsi osalema aasta looma teemalisel luulevõistlusel.

Ilvese teemalist loomingut on esitama oodatud kõik huvilised algklassidest gümnaasiumi lõpetajateni ning parimaid kirjutajaid premeeritakse auhinnaretkega ilvese elupaikadesse.

Eelmisel kahel aastal on luulekonkurssi raames kirjutatud palju vahvaid kirjatükke ning kahtlemata väärib neid ka tänavune aasta loom ilves. Konkursiga soovime ärgitada lapsi ja noori oma loodusalaseid teadmisi siduma kirjanduslike oskustega, julgustades neid vajadusel tegema vajalikku uurimistööd mõlemas vallas.

Konkursile esitatavate tööde puhul hinnatakse nii loomingulist lähenemist vormi, ülesehituse, sõnakasutuse jms osas, kui samavõrd tähtsana ka sisu tõepärasust. Kirjutajad peaksid oma töödes lähtuma rohkem ja vähem tuntud aspektidest ilvese elu kohta ning vajadusel tegema ka uurimistööd. See muidugi ei tähenda, et me ootame ainult teadusteksti-laadseid kirjutisi – väikesed vimpkad ja huumor on teretulnud.

Konkursile on oodatud kirjatükid nii erinevates luulevormides kui ka lühijutustustena. Kõikidest saabunud töödest valib võistluse korraldusmeeskond välja parimad, mille preemiaks on retk koos tuntud loodusfotograafi Remo Savisaarega ilvese elupaikadesse. Pärjatakse nii õpilasi kui parimaid juhendajaid. Aasta looma meeskonna lemmikud kirjatükid avaldatakse Looduskalender.ee portaalis ning Eesti Loodusmuuseumi kollektiivi lemmikud leiavad tee Loodusmuuseumi kodulehele ning sotsiaalmeedia kanalitesse.

Võistlusel osalemiseks tuleb saata maksimaalselt 1000 tähemärgi pikkune luuletus või lühijutt (viimane võib olla natuke pikem) märksõnaga „Luulevõistlus“ hiljemalt 21. oktoobriks 2018 e-posti aadressile muuseum@loodusmuuseum.ee või paberkandjal aadressile Eesti Loodusmuuseum, Lai 29a, Tallinn. Töö juurde tuleks kindlasti märkida ka oma nimi, vanus, kool, klass ning telefoninumber. Võitjad selguvad 5. novembriks ning nendega võetakse ühendust.

Lisainfo: Helen Arusoo, aasta looma toimkonna liige, e-post: helen.arusoo@gmail.com