7 hundirünnakut inimese vastu maailmas

7 hundirünnakut inimese vastu maailmas

3068
Foto: Klaus Huppertz/Flickr

24. juuli varahommikul Hiiumaal toimunud hundirünnak ei leidnud küll kinnitust, kuid üle maailma on neid juhtumeid aastate jooksul olnud palju, kus hunt inimest ründab. Delfi Lemmikloom tõi välja 7 vägagi hirmutavat rünnakut, mis on aset leidnud 2019. aastal.

Kosovo

Vaid kuu aega tagasi ründas Kosovos hunt lapsi, kellest noorim oli vaid 5-aastane poiss. Arlind Suma mängis sõpradega kodu lähedal asuval põllul, kui hunt nende vaatevälja ilmus ja lapsi agressiivselt ründas. Kõige tõsisemaid vigastusi sai Arlind, keda hunt veel meetri jagu edasi lohistas. Poisi onu sai lapse küll elusalt kätte, kuid tema vigastused olid niivõrd tõsised, et laps saadeti raskes seisundis Kosovo ülikooli kliinikusse. Teda raviti plastilise kirurgia osakonnas.

Azerbaidžaan

28. juunil toimus hündirünnak ka Azerbaidžaanis. Hunt ründas Khatšmazi külas Oghuzi rajoonis loomi, kuid pärast loomade vastu suunatud rünnakuid läks hunt kallale neljale läheduses viibinud külaelanikule, kellest kaks olid vaid 15-aastased lapsed. Kannatanud toimetati haiglasse, kuid hundil õnnestus põgeneda.

Gruusia

2019. aasta märtsikuus toimus mitmeid hundirünnakuid, millest üks leidis aset Gruusias Chivisubani külas, kus hunt läks teadmata põhjustel kallale naisele otse naise koduhoovis. Naabrid tormasid naisele appi ja lõpuks suutis vaid 24-aastane Tariel Mikeladze loomast ka jagu saada. Rünnaku ohvriks langesid kaks naist ja mees, kes hundist lõpuks jagu sai. Kõik kolm vajasid haiglaravi, väga agressiivselt käitunud hunt tapeti külaelanike poolt.

Venemaa

Märtsikuus toimus hundirünnak ka Venemaal. 12. märtsil ründasid kaks marutaudi nakatunud hunti Nižnaja Ilinovka külas nelja inimest. Rünnaku ohvriks langes kolm meest: 61-aastane Sergei Merzljakov, 54-aastane Sergei Solovjov ja 43-aastane Aleks Pjak. Kannatada sai ka 33-aastane naine. Kohaliku viljahoidla valvur tappis traktorikardaaniga ühe kiskja, kuid kõik neli külaelanikku viidi haiglasse. Pojarovo haiglas said kannatanud esmaabi ja neile tehti marutaudi vastased süstid. Ka koduloomad pandi garantiini ning tapetud hundi surnukeha viidi loomaarsti laborisse edasisteks uuringuteks.

India

7. jaanuaril ründas hunt Bulauka külas kolme noormeest, kellest üks hukkus. Noormehed istusid parasjagu ümber lõkketule, kui hunt neile ootamatult ligi hiilis. Kõik kolm meest said puremise tagajärjel tõsiselt vigastada ja nad toimetati haiglasse, kus üks noormeestest suri.

Indias toimus jaanuarikuus veel teisigi hundirünnakuid. Vaid paar nädalat hiljem, 22. jaanuaril ründas hunt Alipuri külas 7-aastast tütarlast. Pärast seda, kui hundid lapse minema lohistasid, leiti põllult üksnes ta kolju.

Veebruarikuus, valentinipäeval sai aga Indias Jhargrami piirkonnas asuvas kolmes külas toimunud hundirünnakutes haavata tervelt kaheksa inimest – viis meest ja kolm naist. Kannatanud said tõsiseid näo- ja peavigastusi ning nad kõik viidi haiglasse. Jhargrami metsades on hunte aeg-ajalt nähtud ja on tõenäoline, et rünnakuid põhjustanud täiskasvanud isahunt tungis küladesse toitu otsima. Külaelanike sõnul oli huntide probleem sel perioodil tõsine. Kahe kuu jooksul märkasid nad pea igal hommikul, et hoovist on puudu mõni kana või kits.

Allikad: Lemmikloomtelegraphindia.com, pennews.net, baku.ws, koha.net, kvira.ge, 2×2.su, rg.ru