5 aastat edukat Saare Uluki jahti

5 aastat edukat Saare Uluki jahti

8337

Sel nädalavahetusel kutsus Saare Uluk oma partnerid Saaremaale, et pidada maha traditsiooniline jaht Karja Jahiselti maadel.

Kui osalejad jahimajja jõudsid, oli saak juba jagatud ja iga osaleja sai mälestuseks sümboolse kotikese jahisaadusega ja kalendriga. Seega juba hommikul oli jaht õnnestunud.

Tervitussõnad Saare Uluki tegevjuhilt Mihkel Tarviselt
Tervitussõnad Saare Uluki tegevjuhilt Mihkel Tarviselt

Avakõnes nentis ettevõtte tegevjuht Mihkel Tarvis, et 2017. aasta on juubelihõnguline. Seda nii EJSile, Saarte jahiseltsile, kui ka Saare Ulukile, kel on esimene väike juubel. Instruktaaži viib läbi Lembit Soe. Kohal oli ka keskkonnainspektsioon, kes kontrollis jahil osalejate dokumente.

Instruktaaži viib läbi Lembit Soe
Instruktaaži viib läbi Lembit Soe

Hommikul seisis rivis 138 kütti ja 43 ajajat. Fotograafidel oli tükk tegemist, et kõiki osalejaid korraga ühele pildile saada.

Keskkonnainspektsioon osalejate dokumente kontrollimas
Keskkonnainspektsioon osalejate dokumente kontrollimas

Kokku tehti Karja jahiseltsis kaks aju ning loomade puudust ei olnud. Jahimeestel on kombeks öelda, et päev, mil looma nägid, on juba korda läinud. Nii võisid ka kõik osalejad öelda, sest praktiliselt igaüks nägi mingit liiki ulukit. Õnnelikud kütid tabasid kolme hirvepulli ja ühe lehma ning kuus metssiga. Karja jahiseltsis veel Sigade Aafrika katku leitud ei ole, aga kõigilt tabatud kärssadelt võeti nõuetekohane vereproov ja neid käideldi eraldi vastavalt normidele ja hoiustati analüüside vastuse saabumiseni.

Ulukite austamine
Kütitud ulukite austamine

Õnnelikud kütid olid Taavi Treier, Juho Rantanen, Risto Toom, Peeter Rüngas, Lauri Valdur, Tarmo Kaseorg ja Tarmo Jõulu. Jahikuningaks krooniti Taavi Treier, kes küttis hirvepulli ja -lehma. 

Ulukijahile tuldi kokku üle Eesti. Mihkel Tarvise sõnul olid praktiliselt kõik kutsutud ka kohal, puudus vaid mõni üksik, kes tõvevoodis. Selline jahi menu tundus ka loomulik, sest Saare metsad on ulukirikkad, loodus kaunis ja jahid hästi korraldatud. Jahiseltsi juhataja Lembit Soe hoidis kindlat korda alates instruktaažist kuni paraadini ja väga suur ühisjaht oli ohjatud eeskujulikult.

Saare Uluk

Selline ühisjahtide korraldamine on kõrge jahikultuuri tunnus ja abiks kindlasti ka äritegevusele. Kõigi osalejate ja partnerite poolt suur tänu Saare Ulukile, Karja jahiseltsile ja kõigile korraldajatele ilusa päeva eest.

Eesti Jahimeeste Seltsi nimel tänades tegevjuht Tõnis Korts.

Vaata galeriid SIIT.