„100 aastat jahindust” fotokonkursi võitja selgunud

„100 aastat jahindust” fotokonkursi võitja selgunud

3804
"100 aastat jahindust" fotokonkurssi võidutöö. Rainer Kivimäe saadetud pilt pärineb 1967. aasta sügisest põdrajahist.

Fotokonkurss „100 aastat jahindust“ on lõppenud. Konkurssi võitis Peningi Jahiselts meeleoluka põdrajahi fotoga.

Rainer Kivimäe saadetud pilt pärineb 1967. aasta sügisest, kus Peningi Jahiseltsi maadel toimus kollektiivne põdrajaht. Meeleolukal pildil juhib vankrit põdraga Kiviloo metsavaht Kadakas.

Fotokonkurss toimus kahes etapis. Esimeses etapis olid oodatud jahimeeste kokkutuleku teemalised fotod. Esimese etapi võitjaks osutus Saarte Jahimeest Selts fotoga „Jahimeeste kokkutuleku sissepääs“.

Jahimeeste kokkutuleku sissepääs (koht, aeg teadmata). “Kahjuks aastat ja kohta ei tea, aga teades saarlaste ja hiidlaste häid suhteid, tekib küsimus, kuidas hiidlasi ilma lubadeta sisse lasti”. Foto: SJS

Üldvõitjat premeeritakse 3G Bushwhackeri rajakaamera, mille pani välja Tehnoturg-T. Tegemist on uue ja kvaliteetse rajakaameraga, mis teeb kõrge kvaliteediga pilte ja HD-videoid ning saadab materjali otse meilile. Kaameral on ka mitmeid nutikaid funktsioone, mis aitab jahimehel metsaelu jälgimise lihtsamaks teha.

“100 aastat jahinduses” konkursi eesmärk oli Eesti 100. sünnipäeva puhul leida ajaloolisi fotosid jahindusest, mis peegeldaksid jahitraditsoone. Konkurssi züriisse kuulusid jahisaate “Metsapoole” toimetus, ajakirja Eesti Jahimees toimetus, EJSi esindaja Kaarel Roht ja loodusfotograaf-jahimees Kalev Laast.

Palju õnne võitjale ning aitäh koostööpartneritele!