VTA: Koeraga Norrasse reisimist tasub vältida.

VTA: Koeraga Norrasse reisimist tasub vältida.

1822
Ringis on kutsikaklassi tõugude parimad koerad.
EJSi poole on pöördunud murelikud koeraomanikud, küsimusega, mis on teada Norras koerte seas levivast haigusest. Toome siinkohal VTA kodulehelt leitud selgitused:
 

Veterinaar- ja Toiduamet (VTA) soovitab Norras koerte seas leviva haiguse tõttu loomaga riiki mitte sõita või kui see pole võimalik, siis jälgida, et koer ei satuks kontakti teiste koertega.

„Norras on koerte seas levimas seni tuvastamata haigus, mille tunnusteks on kõhulahtisus ja oksendamine. Koerte üldseisundi halvenemisele võib järgneda surm,“ ütles VTA loomatervise ja -heaolu osakonna juhtivspetsialist Ainike Nõmmisto. „Kahjuks ei ole haigusetekitajat veel kindlaks tehtud, mistõttu ei ole täpselt teada ka haiguse levikuteed.“

Haigust on seni esinenud ainult Norras, kuid arvestades seda, kui levinud on koertega reisimine ja osalemine erinevatel rahvusvahelistel koertenäitustel, siis on nakkuse jõudmine Eestisse täiesti võimalik.

Veterinaar- ja Toiduameti loomatervise ja -heaolu osakonna juhataja Harles Kaupi sõnul puudub ametil hetkeseisuga info, et Eestis oleks täheldatud sellise intensiivsusega sümptomeid, mida kirjeldatakse Norra juhtumite puhul.

Küll aga on Eesti tingimustes varasematel aastatel, just kevadeti ja sügiseti, koertel diagnoositud leptospiroosi, mis võib olla samuti raske kuluga ning mille välised sümptomid on samuti oksendamine, kõhulahtisus ja loidus. Leptospiroosi vastu on võimalik vaktsineerida, mis pakub lemmikloomale kaitset haigestumise vastu.

Täpsemate soovituste saamiseks palume pöörduda loomaarsti poole.

Täpsemalt loe VTA kodulehelt

JAGA