Viljandimaal toimus infopäev SAKi teemal

Viljandimaal toimus infopäev SAKi teemal

1148
Foto: EJS

28. oktoobril toimus sigade Aafrika katku (SAK) teemal infopäev Viljandi Jahimeeste Liidus, kus räägiti seakatkust, aga mitte ainult.

EJSi tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul on tegemist iga aastase infopäevaga, mida korraldatakse erinevates maakondades. „See on koostööprojekt Veterinaar- ja Toiduametiga, mille eesmärk on tuua värske informatsioon SAKi kohta jahimeesteni ja saada jahimeestelt vajalikku tagasisidet. Samas levitame koos sõnumit, et ohtlik viirus ei ole kuhugi kadunud ja on vaja endiselt olla tähelepanelik, hoida metssigade arvukus kontrolli all ja täita bioohutuse nõudeid“ ütles Korts.

EJSi poolsete tervitussõnade järel rääkis ehhinokokk-paelusside uuringust Veterinaar- ja Toidulaboratooriumist Epp Moks. Tema ettekanne oli illustreeritud põnevate slaididega ja informatiivne. Eppu tunnevad jahimehed selle järgi, et ta aitas tõlkida ja kohendada Eesti tingimustele Sauli Laaksoneni raamatu Ulukihaigused ja jahihügieen. Jahimeestel oli mitmeid küsimusi, millele spetsialist vastas.

Seejärel rääkis sigade Aafrika katkust laboratooriumi pilgu läbi Veterinaar- ja Toidulaboratooriumist Katrin Mähar. SAKi olukorrast ja ennetustegevustest ning surnud metssigadest teavitamisest ning SAKi levikust Euroopas kõneles Veterinaar- ja Toiduameti spetsialist Maarja Kristian. Hirvlaste kurtumushaigusest tegi kokkuvõtte Anne-Ly Veetamm Veterinaar- ja Toiduametist. Ulukite esmadeklaratsiooni täitmisest kõneles Harles Kaup Veterinaar- ja Toiduametist. Seejärel toimus arutelu, kus räägiti osapooli huvitavatel teemadel. Päeva lõpus vastas tegevjuht Viljandimaa jahimeeste küsimustele.

Järgmine infopäev toimub Raplamaal Valtus 29. oktoobril.