Viljandimaa jahirahu väljakuulutamine

Viljandimaa jahirahu väljakuulutamine

2592
Jahimeestel käis külas ka jõuluvana. Foto: Priit Vahtramäe
 title=


Ka Viljandimaal on lisaks üleriiklikule jahirahu väljakuulutamisele oma traditsioonid. 

“50 Viljandimaa jahimeest kogunesid 20. detsembril VJL Kolga-Jaani jahiseltsi maadele, kus peeti viimane seajaht ja peale seda hakkas kehtima Viljandimaa metsades jõulurahu metsaelanikele. Kuna ilm ei olnud ,,eriti talvine”, siis oli metsloomadel õnne ja ühtegi looma ei tabatud. Küll aga saadi kotitäis kogemusi, jahielamusi, pinget ja mis peamine, jahikoerad said kauaoodatud jalutuspäeva. Eriti hea meel oli korraldajatel pakkuda seajahi rõõmu ja pinget Lõuna-Viljandimaa jahimeestele, kes olid ,,väga õnnelikud”, kui nägid üle pika aja metsseajälgi. Nende ilme oli siiras, oli näha silmades õnnetunnet, et äkki kõik veel läheb hästi.

Peale jahi lõppu, kui kõhud juba tühjad, pakuti VJL Kõo jahimeeste poolt keedetud suppi ja siis kuulutatigi välja jahipasunate saatel jõulurahu. Süüdati lõkke ja külas käis ka jõuluvana, sest ka jahimehed olid head ,,lapsed”, sest kõik kohustused möödunud aastal ju täideti. Ühises rivis lubasid jahimehed jõulupühade ajal minna metsa ja metsloomadele lubatud 10 kg jõulusoove ka viia.

Peale jõulurahu väljakuulutamist tõmbasid vaprad mehed lõõtsa ja kohal oli ka Chef Foods, kes pakkus jõuluvorsti. Ühiselt nauditi hõõgveini ja räägiti jahijutte. Nii möödud üks võrratu päev vabas looduses ja kõik kes osa võtsid jäid rahule.
Tänud kõigile osavõtjatele!

Viljandimaa Jahimeeste Liit

Jahirahu kuulutati esimest korda välja 1993. aasta 21. detsembril Viljandi lähistel Heimtalis, kus künkanõlval kuuskede all süüdati lõkked ja lumelaternad.

Viljandi jahirahu 2
JAGA