VIDEO! Viljandi linnas liikus ringi loom, kes võis suure tõenäosega olla hunt

VIDEO! Viljandi linnas liikus ringi loom, kes võis suure tõenäosega olla hunt

1138
Foto: erakogu

Viljandlase Rait Zirnaski sõnul liikus 21. märtsi öösel Viljandis Männimäel hunt, keda õnnestus ka koduaknast videosse jäädvustada.

Zirnaski sõnul on kindlasti tegemist hundiga, kuna ta on varem huntidega kokku puutunud ja ka hiljem vaadeldud jäljed kinnitasid tema uskumust. Ka tuntud hundiekspert Igor Homin kinnitas fotode põhjal, et pigem on tegemist hundiga. Samas aga Keskkonnaagentuuri ulukiseire spetsialist Peep Männil ei kinnitanud ega lükanud ka ümber väidet, et tegemist võib olla hundiga, kuna video kvaliteedi põhjal ei saa looma kindlaks määrata.

Hunt tuli kesklinna poolt mööda terviserada ning jooksis siis Zirnaski maja tagant umbes 50 m kauguselt mööda, ridaelamu ja lasteaia vahelt Jakobsoni kooli staadionile. “Nägin kuidas ta liikus pikki kooli staadionit mööda Circle K poole, seal aga liikus auto, mille peale loom keeras otsa ringi ja jooksis Viljandi järve poole tagasi,” selgitas Zirnask.

Linnas liikuvast hundist proovis ta juhtunust teada anda ka keskkonnainfo telefonile, kuid millegipärast ei saanud nendega ühendust.