VIDEO! Raplamaal käisid hundid koduõuel koeri kimbutamas

VIDEO! Raplamaal käisid hundid koduõuel koeri kimbutamas

1740

Hundioht kasvab üle Eesti. Jahimehed hoiavad hinge kinni, et lisaks koertele ja teistele koduloomadele mõni laps või vanainimene hundi lõugade vahele ei satuks.

13.10.2019 õhtune sündmus . Asukohaks Rapla lähedal Juula ja Saunaküla vahel

Posted by Marko Ilves on Pühapäev, 13. Oktoober 2019

Facebookis avaldatud turvakaamera videolt on näha, kuidas kolm võsavillemit Rapla lähistel elumaja hoovi luuravad. Koerte haukumine ajas peremehe õuele ja aitas sel korral hullema ära hoida, vahendab Maaleht.

Kuid Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe sõnul on olukord halb. Hundid kipuvad asulatesse ka mujal ja muutuvad üha julgemaks. “Olukord on ärevust tekitav. Koeri murtakse palju. Jahimehed ei kutsu üles kedagi hävitama, aga kui ühiskonnal on probleemid, siis tuleme appi. Põltsamaa Jahiseltsist saadeti meile pilte murtud koertest,” hoiatas Lillemäe.

Jahimeeste arvates on suurkiskjaid tunduvalt rohkem kui uurijad väidavad. Kuid uurijaid ei veena isegi filmitud materjalid. Lillemäe sõnul tuleb talve poole rünnakuid veel. Ja siis juba suuremate karjadega, sest kolm hunti koos on veel vähe. On nähtud ka nelja- ja kuuepäiseid gruppe.

Loe lähemalt Maalehest.