VIDEO: kuidas koolilapsed metsa rajakaamerat paigutasid

VIDEO: kuidas koolilapsed metsa rajakaamerat paigutasid

2574
Foto: Tarmo Mikussaar

Mida on koolilaste metsameelitamiseks vaja – selget kitserada metsa all, natuke kaera loomadele, pisikest rajakaamerat ja paari loodushuvilist täiskasvanut. Mõnusasse kohta koolilähedases segametsas raielangi servas paigutasid oma kaamera Keeni kooli 1. ja 2. klassi õpilased.

“Tahame karu näha,” kõlas laste soov. Kas nüüd karu end kaameras näitab (varsti läheb talveunne), on kahtlane, aga metskitse, põdra, metssea, mägra, kähriku, rebase, nugise ja väikesed närilised võib suure tõenäosusega kaamera ära näidata küll, nagu see seniste kaamerate puhul juhtunud on.

Et loomi kindlamini kohale meelitada, paigutati ühe jahimehest isa algatusel kaamera ette ka soolapuu. Videost on näha, kuidas lapsed ise keelega puud lakuvad – on mõnus soolane küll!

Aasta looma kodulehe toimetus käis Keeni põhikooli lastega metsa rajakaamerat paigutamas hingedepäeval. Aitäh õpetajatele Tiina Kukele, Tiina Liivamäele ja Ringo Saarele ning lapsevanematele Kalmer Lehepuule ja Meelis Kõivule.

Samal nädalal panid oma kaamera üles ka Ala põhikooli 2. klass  koos  4. klassi õpilastega ning Tsirguliina keskkooli 7. klass. 

Vaata lähemalt Looduskalendri kodulehelt.