VIDEO & GALERII! Voka jahimehed koolitasid loodusõppepäeval 100 last

VIDEO & GALERII! Voka jahimehed koolitasid loodusõppepäeval 100 last

1392
Fotod: Voka jahtkond

18. jaanuaril, kui EJS tähistas oma 52 tegevusaastat, tegid Voka Jahimehed väikese kingituse ka omalt poolt ning viisid läbi Looduspäeva Toila Gümnaasiumi 100 lapsele.

See polnud tegelikult taotluslik, kuid kukkus nii ilusti välja. Päev oli põnev ja ka ilmataat soosis meid. Väga tore oli õpetajaid ja õpilasi meeldivalt üllatada sisuka päevaga, mis oli hästi korraldatud ja läbi viidud. Pühajõe onnist kuni söödplatsini oli mehitatud 5 rajapunkti. Oleme ka eelnevalt käinud lastele jahindusest ja loodusest rääkimas, kuid nii mastaapselt pole varem asja ette võtnud. Tagantjärele võib öelda, et huvi on nii suur, et taolist ettevõtmist tuleb kindlasti korrata. Päeva läbiviimist aiendas meid järgmine missioon.

Me räägime kogu aeg, et inimesed kaugenevad loodusest, aga teeme siis ise ka midagi selleks, et seda ei juhtuks. Selleks see päev lastele tehtud oligi, et hoida neid oma juurte juures. Lisaks tahame lastele näidata, et jahindus ei koosnes üksnes jahist, vaid on palju mitmetahulisem ja koosneb paljudest oskustest. Kindlasti ei jõua ühe päevaga kõike näidata, aga väikese ülevaate saab kindlasti. Lisaks soovisime lastele näidata, et jahimees ei ole pelgalt see, kes püss seljas metsas paugutamas käib, vaid on looduses tasakaalu hoidja. Täna enam ei saa jahimees naljalt jahti võtta kui pelgalt hobi, et tegelen sellega siis kui aega on. Kohustused riigi ja maaomanike ees on niivõrd suured, et paljudele jahimeestele on täna hobist saanud vabatahtlik töö. Aga kui seda hobi nautida, siis annab ta ka väga palju tagasi. Ka täna siin lastega olles õpime – jahindus ongi üks pidev õppimine.

Loodusõppepäev viidi läbi järgnevalt:

  1. punktis puhuti lastele jahisarve, räägiti jahist, eetikast ning loodusest.
  2. punktis näidati jahitrofeesid, mida oli kogunenud uskumatult palju. Räägiti lastele jahiulukitest ja selgitati miks kütitakse loomi, kuidas nad elavad ja toimetavad.
  3. punktis said lapsed oma osavuse proovile panna lastes püssi ja vibu.
  4. punktis räägiti aasta loomast (koprast), sai lasta jooksvat jänesemärki ning istuda varitsusonnis.
  5. punktis said lapsed viia sööta ja põdrakelguga varajast vastlaliugu lasta. Räägiti ulukihoolest ja pandi ülesse rajakaamerat ning räägiti ulukiloendusest.

Veel olid meile abiks kolm jahikoera, kes kindlasti laste päeva rõõmsamaks muutsid. Päeva lõpuks said kõik osalejad kõhu täis maitsva supiga. Kõik lapsed said mälestuseks Voka jahtkonna kleepsu, ning iga klass sai diplomi päeva läbimise eest.

Terve päeva veetsid koos lastega kaasas ka ajakirjanikud. Kohal olid ajaleht Põhjarannik ning ERR.

Vaata ERRi videot looduspäevast SIIT. Päevast tegi ka ülevaate Põhjarannik. Pikemat lugu loodusõppe päevast loe Põhjarannikust.

Päeva aitas läbi viia Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Ida-Virumaa kohaliku omaalgatuse programm.

Loodusõppe päeva koordinaator
Marko Vinni