VIDEO & GALERII! Saarlased pidasid kokkutulekut

VIDEO & GALERII! Saarlased pidasid kokkutulekut

3101
Saarte kokkutuleku võitjad Laimjala jahiselts. Foto: SJS

Kuuma suveaja kuumim teema Saaremaal on olnud karupojad, kes mingil segasel asjaolul olid meile sokutatud, olime küll sunnitud nende elukommete tõttu mandrile tagasi saatma, aga eelmisel aastal ise tulud karu on täitsa alles. Seltsilist otsides on ta üksinda kogu saare otsast otsani läbi käinud ja kuna oli teada, et viimasel ajal liikus ta Mõntu sadama ümbruses, kogunesid Saare maakonna jahimehed koos peredega 27.‒29. juulil sadamasse, et talle seltsi pakkuda ja ühtlasi pidada maha jahimeeste kokkutulek, mis kandis järjekorranumbrit 28.

Kombe kohaselt kaunistavad jahiseltsid neile kolmeks päevaks välja mõõdetud ala ja karu teema oli seekord ohtralt kajastatud.  Osa võttis 18 jahiseltsi, kellest kaks, Laugi ja Sõrve Sääre, olid korraldamise enda õlule võtnud.

Siinkohal peab kohe ära mainima, et kui algselt olid korraldajad ilmataadiga kokkulepet sõlmides soojaga veidi üle pingutanud, siis võeti koheselt kasutusele plaan B ja telliti leevenduseks parajas koguses tuult, lisaks loomulikult karastav meri ja lained.

Laager püsti pandud, järgnes pidulik avamine. Korraldajate tiimi nimel ütles tervitussõnad Andrus Sepp, seejärel vallavanem Madis Kallas, EJSi tegevjuht Tõnis Korts ja SJSi juhatuse esimees Mati Tang, kes ka kokkutuleku avatuks kuulutas. Lipu masti tõmbamise au oli eelmise aasta võitjatel Metsküla Jahimeeste Seltsist.

Reede õhtul selgusid ka esimeste võistluste tulemused. Parimad teadmised olid Kärla Jahimeeste Seltsil ja härja taltsutamises oli osavaim Laimjala Jahiselts.

Laupäeval jagus tegevust nii suurtele kui väikestele. Tugeva tuule tõttu ei saanud küll kahjuks kasutada batuute aga sellele vaatamata jagus lastele mitmesugust tegevust neile mõeldud telgi all. Jahiseltsid aga selgitasid paremusjärjestust seitsmel alal.

Saskus oli võidukas Orissaare Jahimeeste Selts, haavlilaskmises Laimjala Jahiselts, sumovõitluses Kärla Jahimeeste Selts, kokanduses Laimjala Jahiselts, mitmevõistluses Orissaare Jahimeeste Selts, laagrikujunduses Laimjala Jahiselts ja köie tõmbamises Võhma Jahiselts. Köie tõmbamise juures ei saa mainimata jätta Metsküla Jahimeeste Seltsi vaprat võistkonda, kes küll vastastel vabalt jalge vahelt läbi jooksma oleksid mahtunud aga võitlustahet jätkus neil see-eest topelt. On ju noored meie tulevik ja kui seekord tuli siiski kaotust tunnistada, siis on neisse vapratesse noortesse ilmselt võitlusvaim sisse süstitud ja vaatame, kes kümne aasta pärast peale jääb.

Võistlusalade hulka kuulus ka kuulilaskmine, mis oli varasemalt Kalamaja lasketiirus ära peetud ja sellel alal olid võitmatud Aste Jahiseltsi laskurid. Kõik võistlusalad tabelisse kantud, selgus, et enim punkte õnnestus koguda Laimjala Jahiseltsil, teise koha saavutas Orissaare Jahimeeste Selts ja kolmanda koha said endale Pihtla Jahiselts. Palju õnne võitjatele!

Õhtu jätkus muusika ja jalakeerutuse saatel. Seekord oli võistluspingeid maandama kutsutud lausa kaks esinejat ‒ Ott Lepland ja Justament.

Korraldajatele suur, suur tänu toreda nädalavahetuse eest! Tänud Mõntu sadamale, kes meid oma territooriumile lubas! Tänud kõigile osalejatele!

Ja lõpetuseks peame kurbusega teatama, et olenemata meie pingutustest, karule seltsi pakkuda, ei suvatsenud ta meiega ühineda. Las toimetab siis omapäi edasi.

Võistlustulemusi näeb SIIT.