Vereta Jahil sai sarved pähe Aare Udras

Vereta Jahil sai sarved pähe Aare Udras

1765
Vereta Jahi osalejad ja võitjad. Foto: EJS

Loodusfotovõistluse Vereta Jaht tänavuseks võidutööks kuulutati Aare Udrase foto hämarikus rändavast värbkakust. Fotonäituse avamisel RMK Tallinna kontoris tunnustati parimate loodusfotode tegijaid ning tutvustati võidupilte.

Vereta Jahi peaauhind. Hämarikus rändav värbkakk. “Hämarikus õnnestus metsa alumistel okstel pildistada koos värvulistega rändavat värbkakku”. Foto: Aare Udras

Vereta Jahi peakorraldaja Tiit Hundi sõnul oli tänavune fotovõistlus eriline, kuna jahti peeti lausa kaks korda: kevadise eriolukorra ajal püüdis iga fotograaf parimaid hetki kaamerasse just talle meelepärases piirkonnas. Septembri viimasel nädalavahetusel aga toimus ühine traditsiooniline fotovõistlus, kus seekord jäädvustati Lääne-Eestile omaseid liike ja maastikke Silma looduskaitsealal ja Matsalu rahvuspargis.

RMK ja Overalli korraldatavast fotojahist võttis osa kokku 42 fotograafi, kel õnnestus märgata nii suurulukeid nagu põtra, karu ja hunti kui ka rohkesti haruldasi ja vähemharuldasi linde, kelle sügisene rändetee just Läänemaad läbib.

„Häid pilte oli palju, nii et žüriil oli nuputamist ja arutamist rohkesti, keda võitjaks valida. Peaauhinna ehk sarvilise viikingimütsi ning auhinna Overallilt pälvis Aare Udras pildiga värbkakust – õhtuhämaruses peale päikeseloojangut tabatud varblasemõõtu kakuke on igati meistritiitli vääriline. Tähelepanuväärne on, et ta üles leiti ja lind omases sügiseses rändemaastikus väga kenasti pildile saadi,“ lausus Tiit Hunt.

Lisaks andis žürii eriauhinnad järgmistele loodusfotograafidele:

 
 
 

 

Näitus Vereta Jahi parimatest piltidest on RMK Tallinna kontori aatriumis (Toompuiestee 24) avatud kõigile huvilistele argipäeviti kuni 30. detsembrini.

Vereta Jaht on pärisjahile sarnanev jaht, kus relvadeks fotokaamerad, laskemoonaks mälukaardid ning jahisaagiks hulgaliselt looduspilte. Ei ühtegi pauku, ainult vaiksed kaameraklõpsud. Vereta Jahi eesmärgiks on iseloomustada piltide kaudu piirkonna maastikke ja selle asukaid.

Vereta Jahti korraldavad Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) ja Overall Eesti AS.