Valgevene jahindusjuhid Eestis

Valgevene jahindusjuhid Eestis

20216.-8. jaanuaril väisasid Valgevene jahindusjuhid Eestit. Delegatsiooni juhi Valgevene Jahi- ja Kalameeste Seltsi juhatuse esimehe ja tegevjuhi Juri Ivanovits Shumskii sõnul oli põhiline eesmärk tutvuda EJSi tegevustega ja Eesti jahikorraldusega.

Külaskäigu raames osaleti EJSi tegevjuhi kolmekuningapäeva vastuvõtul, kus delegatsiooni liige Aleksander Vladimirovits Sestak rääkis väga väärikalt hundist ja demonstreeris ka hundi ulgumist.

Samuti korraldati EJSis vestlusring, kus Eesti poole esindajad tutvustasid meie jahindust. Valgevene partneritele kingiti köidetuna venekeelsed Eesti Jahiseadus ja Kalapüügiseadus koos alamaktidega.

Ajakirja Eesti Jahimees peatoimetaja Kaarel Roht andis valgevenelastele omalt poolt kaasa viimase ajakirja numbri, kust võib leida venekeelse Eesti jahinduse hea tava ja informatsiooni seakatku kohta.

EJS-il on sõlmitud ametlik koostööleping Valgevene Jahi- ja Kalameeste Seltsiga, mille raames külaskäik teoks sai. EJSi tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul aitasid meid omal ajal väga palju soomlased ja teised partnerid. Nüüd on meie kord ulatada sõbrakäsi ja aidata võimaluse piires Valgevene partnereid. Nende huvi on teha koostööd Euroopaga. Eesti on selleks hea aken.
JAGA