Valgas peeti koosolekut ja käidi jänesejahis

Valgas peeti koosolekut ja käidi jänesejahis

1718
Fotod: Valga Jahimeeste Ühistu

Valgamaa Jahimeeste Ühistu (VJÜ) korraldas  Nõukogu liikmetele möödunud pühapäeval oma jahimaadel Koikkülas jänesejahi, kuhu oli palutud mitmeid külalisi, nende hulgas ka Eesti hagijate kasvatajad koos koertega. 

Jahi juhatasid sisse jahijuhatajana VJÜ nõukogu esimees Ants Järvmägi, EJSi president Margus Puust ning EJSi tegevjuht Tõnis Korts.

Eesti hagija kasvataja Tiit Hiiemaa tutvustas jänesejahti kaasa võetud koeri, neid oli kokku kolm – tublid koerad oma tublide peremeestega, kes ei pidanud paljuks Läänemaalt kohale tulla.

Jahiohutusele pööras tähelepanu Keskkonnainspektsiooni Valgamaa büroo juhataja Tanel Tiirats, Koikküla Jahiseltsi esimees Ants Kronberg selgitas jahi korraldust. Kui hommik tundus Nakatu Tuismitalu õuel kuuma puljongit juues päikeseline ja rahulik, siis metsa jõudes ootas kütte ees jäine tuul ja lörtsisegune vihm.

Kohalike jäägrite eestvedamisel viidi läbi kolm aju, peale jahti peeti ka koosolek, kus tähtsamate teemadena olid arutusel ulukikahjude nõuded Valgamaal ja järgmise jahihooaja küttimismahud. Lõuna eest hoolitsesid Valgamaa parimad jahikokad Margit ja Ardi Kolju. Oma ulukilihast valmistatud toodangut oli tutvustama tulnud ka Linnamäe Lihatööstus.

Jahi võib vaatamata tormituultele ja vihmale lugeda kõigile osapooltele korda läinuks -koerad said jooksutatud, jahimehed püssi paugutatud ja jänesed ning rebased jäid Karula metsadesse alles.