VIDEO & GALERII! Valgamaal Sangastes kuulutati välja jahirahu

VIDEO & GALERII! Valgamaal Sangastes kuulutati välja jahirahu

1439
Jahirahu väljakuulutamine. Fotod: EJS

Valgamaal Sangaste lossi ees kuulutati välja jahirahu, mis kestab 24., 25., 26. detsembril.

EJS-i president Margus Puust tegi kokkuvõte mööduvast aastast. „Aasta on olnud täis väljakutseid, mis on jahimeeste poolt edukalt lahendatud ja selle eest ma tänan kõiki,“ ütles EJS-i president Margus Puust. “Hästi saime hakkama kasutusõiguse lubade pikendamisega,” lisas ta.

Jahimehi ja külalisi tervitasid Valga Jahimeeste Ühistu juhatuse liige Rein Rosenberg ning Tõrva vallavanem Maido Ruusmann.

“Jahimehed on lisaks metsades korra tagajatele ka riigikaitsjate rollis ja tänu teile on kindlasti kogukonnas palju suurem julgustunne ja julgeolek,” sõnas Tõrva vallavanem Maido Ruusmann.

Üleüldine jahirahu metsades ja niitudel kehtib 24. detsembrist kuni 26. detsembrini. Jahirahu väljakuulutamise tava sai Eestis alguse 1993. aastal Viljandimaal. Igal aastal kuulutatakse jahirahu erinevates Eesti paikades, eelmisel aastal oli see Ida-Virumaal Mäetagusel. Jahirahu ajal jahimehed metsloomi ei küti, vaid käivad peredega metsas ja viivad vahel ka sealsetele asukatele sümboolset ninaesist. Jahirahu ei tulene seadusest, vaid on jahimeeste endi kogukondlik kokkulepe.

Vaata ka TV3 ja Lõuna-Eesti Postimehe kajastust.

JAGA