Valgamaa Jahimeeste Ühistu pidas ühisjahti

Valgamaa Jahimeeste Ühistu pidas ühisjahti

1191
Valgamaa Jahimeeste Ühistu ühisjaht. Fotod: VJÜ

Esimesel advendil ehk 29. novembril kutsus Valgamaa Jahimeeste Ühistu oma nõukogu liikmed ühisjahile Valgamaa Uniküla jahimaadele.

Jahimehi ja naisi oli kokku pea kolmkümmend, lisaks 4 koera. Jahijuhataja poolt anti luba küttida põtra, hirve ja metssiga.

Läbiti kolm aju, kohalik jääger tabas põdrapulli. Külalisküti peale tuli viimase aju algusest välja karu. Tegu oli ilmselt üsna pahura mõmmikuga, keda häiriti talveuinakule sättimiselt, aeg peaks juba sealmaal olema, sest alates 30. novembrist on ka Valgamaal lumi maas.

Peale pikka jahipäeva kogunesid nõukogu liikmed õhtusöögile Õru kohalikku Epre kohvikusse. Kui kõhud olid maitsvaid põdraliha kotlette täis, jõuti kohvi kõrvale ära pidada ka nõukogu koosolek, mis  algas uue nõukogu esimehe valimisega. Üksmeelselt otsustati, et nõukogu vankri vedamist jätkab Ants Järvmägi.

Vaadati läbi ka jahiseltside kaupa põtrade ja metskitsede küttimismahtude täitmine ja tänaseid tulemusi võrreldi jahindusnõukogu poolt seatud eesmärkidega.

Kuna päev loeti igati kordaläinuks, võib üsna kindel olla Valgamaa Jahimeeste Ühistu esindajate ühisjahtide traditsiooni jätkumises.