Vabategevused kokkutulekul

Vabategevused kokkutulekul

2817
2014. aasta kokkutulek: põdraveo võistlust alustas ja võitis Tihemetsa jahiselts
 title=


Lisaks tavapärastele üldarvestusse kuuluvatele võistlusaladele on jahimeeste kokkutulekul ka palju vabategevusi, millest enamik on huvilistele tasuta ja sobilik kogu perele. 

Täpsem info on leitav kokkutuleku kodulehe vabaalade menüüst.

Lühikirjeldused:

Mootorlaevaga LuLu merele
Mootorlaevaga LuLu merele  11. juulil viib mootorlaev LuLu kokkutulekulised Kunda sadamast merele sõitma. Esimene reis on planeeritud välja sõitma kell 10.45, busside täitumisel väljasõit iga kolmveerandtund (11.45, 12.45). Reis kestab u tund aega, täiskasvanutele on hind 10 eurot, lastele 5 eurot, eelkooliealistele tasuta. Tasumine kohapeal.

Vibuala
Laupäeval on vibualal üleval infotelk koos laskmisväljakuga kell 10.00–17.00. Kell 13.00–14.00 toimub plokkivibude ja laskekatse demo. Alal on üleval laskmismatt + kuus 3D looma katse jaoks.

Koerte ala
Jahikoerte Tõuühing on koerte alal väljas oma telgiga.  Laupäeval algusega kell 11.00 viiakse läbi FCI 3. ja 4. rühma kuuluvate jahikoerte tutvustus koerte alal. Peale tõugude tutvustamist esitletakse takside-terjereite tööd ning räägitakse ja näidatakse koerte näituste ABC-d.

Vorstitegemise koolitus
AS Veikand pakub vorstikoolitusi grillvorst/praevorst ise tegemiseks.  Koolituse toimuvad laupäeval kell 11–12 ja 15–16 Veikandi telgi juures kaubatänaval. Koolitus on osalejatele tasuta.

Luust ja nahast ehete valmistamise töötuba
Kaminakojas toimub kell 10–16 luust ja nahast ehete valmistamise töötuba. Valmistada saab luust ehteid, luunikerdusi ja nahkpaelu teha. Töötuba on osalejatele tasuta.

Studio Viridis ja Muraste Looduskool
Studio Viridis/Muraste Looduskool panevad oma telgi üles naiste ja laste alale. Huvilistel on võimalik telgis palju põnevat näha ja proovida. Märksõnadeks on: jahi- ja kalastustrofeede vääristamine, topised ja mulaažid, jahinduse teemaline kunst, käsitöö ja sisekujunduselemendid, muuseumieksponaadid, loodushariduslike näituste ja õpperadade valmistamine, Muraste Looduskool. Tegevused on osalejatele tasuta.

Lammasmäe ekskursioonid
Kell 13.00 algab bussipeatusest (ühepäevaparkla juures) Lammasmäe ekskursioon, mis kestab orienteeruvalt tund aega. Ekskursioonid on osalejatele tasuta. Grupi mahutavus u 50 inimest.

Metssea küpsetamine vardas
Vanade aegade meenutamiseks grillivad Kadrina jahimehed naiste ja laste ala juures tervet metssiga vardas. Huvilistel on võimalik vaatama minna ja küsimusi küsima. Võimalik, et väikese tasu eest saab ka tüki maitsta.

Summukas pakub helikopteri lende
Ka sellel aastal pakub Summukas helikopteri lende. Helikopter on kohal laupäeva hommikul 10st ja lennatakse kuni huvilisi jagub/õhtuni. Lend ühele 35 ja kolmele 100 eurot.

Linnamäe lahtised meistrivõistlused käesurumises
Võistluse aeg ja koht: laupäeval 11.07 algusega 11.00 Linnamäe telgis. NB! FINAAL toimub pealaval laupäeva õhtul, täpsem info kohapeal. Registreerimine: enne kokkutulekut vabas vormis e-mailil linpet@linpet.ee ja kohapeal reedel kuni 22.00. AUHIND: Peaauhind – METSSIGA VARDAS!!! Lisainfo: tarmo@linpet.ee või tel 52 37 563

Laste ala 
Paljud ülevalpool nimetatud alad on sobivad koos vanematega läbimiseks ka nooremale vanusegrupile. 

Laste alas viiakse 10.00-16.00 läbi muinasaegseid mänge looduslike vahenditega – mängud on sobitatud kokkutuleku teemaga “Tagasi juurte juurde!”. Samal ajal on avatud meisterdamise töötuba, kus kaks laste pedagoogi viivad läbi meisterdamist. Koos tehakse puust parvi, mida saab jõe peal pärast ujutada. Punutakse paela ning tehakse muid huvitavaid meistedamisi.

Laste alal on ronimisala, kus lapsed saavad mängida. Ronimisatraktsioonide juures toimub ronimine lapsevanemate järelvalvel.

Näiteks on võimalik osaleda ka põdraveos, tarva tõstmises, võrkpallis, rahvaviktoriinis, õhupüssi võistluses, rippumisvõistluses.

Lammasmäe puhkekeskuse pakutavad teenused
Lammasmäe puhkekeskus pakub lisavõimalusi, et jahimeeste kokkutulekut veelgi huvitavamaks teha. Lammasmäe tegevuste kohta lisainfot saab Lammasmäe telgist, mis asub naiste ala juures. 
Tenniseväljaku rent 12 eurot/tund.
Kanuumatk 20 eurot inimene.
Tarzani rada (trossilaskumised, paralleelköitel jõe ületus) 5 eurot inimene.

Lammasmäe spaa ja saun
Lammasmäel on huvilistel võimalik külastada spaad ja saunasid. Sauna pilet maksab 12 eurot täiskasvanule ja 8 lapsele. Piletiga saab spaa ja sauna ala tegevusi kasutada 2 tunni jooksul. Spaa ja sauna alal on aroomi aurusaun jääkuubikute ja soolaga, puuküttega saun, suitsusaun, kappkerisega saun, sisebassein ja jaccuzi/mullivann. Vihad hinna sees. Saunalistel võimalus rätikuid rentida. 
Saunad on avatud: reedel 19.00-00.00 (kõik saunad), laupäeval 08.00-00.00 (suitsusaun, kappkerisega saun avatud alates 17.00), pühapäeval 08.00-14.00.

Massaaž
Saunatamise vahepeal on võimalik ka massaažisalongi külastada. Lisainfo Lammasmäe infotelgist.
JAGA