Uruguay professor väisas EJSi

Uruguay professor väisas EJSi

895
Foto: EJS

13. jaanuaril külastas EJS-i Uruguay ülikooli professor dr Juan Martin Dabezies ja intervjueeris teadusliku uurimistöö raames tegevjuhti.

EJSi tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul huvitas antropoloogist teadlast sigade Aafrika katkuga seonduv. „Professorit huvitas eelkõige SAKi leviku aspektid. Samuti uuris ta Eesti jahimeeste tegevusi seoses katku vastase võitlusega,“ ütles Korts. „ Mul oli võimalus talle selgitada, kuidas jahimeeste vastutustundlik tegevus jahipidamisel ning koostöö VTA- ga ja seakasvatajatega on viinud tulemuseni, et juba üle kahe aasta pole katk farmidesse jõudnud,“ lisas tegevjuht.

Professori juhitava projekti nimi on „Jaht, looduskaitse ja bioohutus: metssigade populatsiooni bioloogiline invasioon Uruguays“. Projekti eesmärk on mõista jahipidamise ja looduse säilitamise vahelisi suhteid, pöörates erilist tähelepanu Uruguay idapiirile, seades eesmärgiks nende tegevuste parema praktika (jahindus ja looduskaitse), edendades tihedamat dialoogi ja uurides osaliste vahelist sünergiat. Teadusuuringute strateegia aluseks on arusaam jahipidamisest selle antropoloogilisest vaatenurgast ning arvestades pingeid jahipidamise, kaitsealuste alade juhtimise ja teiste asjaosaliste vahel.

Eestist vestles professor dr Juan Martin Dabezies veel Eesti Maaülikooli professor Arvo Viltropiga ning edasine plaan oli külastada Soomet ja Lätit.