ÜLESKUTSE: PÕDER JAHISESSE!

ÜLESKUTSE: PÕDER JAHISESSE!

2302Jahis on loodud eesmärgiga anda jahipiirkonna haldajale ja jahimehele tõhusam asjaajamise tööriist jahilubade väljastamiseks, jahimaa haldamiseks, ulukiseire andmete kogumiseks ning kommunikatsiooni pidamiseks.

Üleskutse eesmärkJahise kasutamine – millest alustada?KKK | Pildid infosüsteemist | Juhendid

 

ÜLESKUTSE EESMÄRK

Muuta jahistatistika kogumine kiireks ja operatiivseks.

Täna oleme silmitsi probleemiga, et kui põdrajaht lõppeb 15.12, siis statistika saadakse kokku järgmise aasta maiks. Operatiivne statistika aitab paremini uluki populatsiooni majandada. JAHIS võimaldab lisaks uluki küttimisandmetele koguda küttimisasukohti ning läbi selle suunata paremini erinevate piirkondade küttimissurvet.

Arvestades põdralubade väljastamise mahtu on see hea võimalus harjutada jahilubade infosüsteem JAHIS kasutamist. Samm-sammult saab võtta kasutusele ka teisi JAHISe poolt pakutavaid võimalusi.

 

JAHISE KASUTAMINE – MILLEST ALUSTADA?

1. MÄÄRA ROLLID

Jahises on kasutuses kolm erinevat rolli.

KASUTAJA – saab esitada taotlusi jahiloa väljastamiseks, näha endaga seotud jahilube, registreerida süsteemis küttimistulemusi ning sisestada vaatlustulemusi piirkonda kuhu on väljastatud talle jahiluba.

KASUTAJA PLUSS – saab esitada taotluse jahiloa väljastamiseks endale ning endaga seotud jahipiirkonna teistele jahimeestele. Vaadata endaga seotud jahipiirkonna väljastatud jahilubade nimekirju. Sisestada ja muuta järgmiseid kaardiandmeid: vaatlused, jahinduslikud objektid, maa-alad ja eriolukorrad. Vaadata endaga seotud jahipiirkonna küttimise aruannet.

HALDUR – saab väljastada jahilube endaga seotud jahipiirkondadesse. Hallata endaga seotud jahipiirkonna jahilubade nimekirju. Sisestada ja muuta järgmiseid kaardiandmeid: vaatlused, jahinduslikud objektid, maa-alad ja eriolukorrad. Vaadata endaga seotud jahipiirkonna küttimise aruannet ja vaatlustulemuste aruannet.

* Halduri ja Kasutaja+ erinevus on selles, jahilube saab väljastada ainult haldur. Ülejäänud õigused on samad. Jahipiirkonnas võib-olla haldureid ja kasutaja+ rohkem kui üks.

2. KONTAKTEERU EJS-iga

Teavita JAHISe kasutamise soovist Eesti Jahimeeste Seltsi, kes aktiveerib Teie jahipiirkonna ning seadistab vastavalt teie soovidele kasutajate rollid.

Eesti Jahimeeste Selts, karri.urban@ejs.ee, tel +372 5683 4971

3. KOOLITA JAHIMEHED

Kui tunned, et jääd süsteemi tutvustamisega hätta saad EJSist koolituse tellida.

 

KKK – KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

IT hirm. Kardetakse kaotada positsioon.
Vastus: Ei ole põhjust karta. Paberdokumendid jäävad samuti kehtima. Jahiseltsid hoiavad oma liikmeid!

Kui turvaline on jahisest välja prinditud jahiluba?
Vastus: Välja prinditud jahiluba allkirjastatakse ning enamasti märgistatakse templiga. Lisaks saab EJSist tellida spetsiaalselt JAHISe jaoks loodud turvapaberit.

Meil ei ole spetsiaalset printerit!
Vastus: Ka kõige lihtsam printer tuleb toime JAHISest jahilubade printimisega. Ka uue ostmisel tuleb välja käia umbes 50 eurot. Teine võimalus on tellida EJSist loa blanketid mida saab käsitsi täita ning pidada ainult arvestust digitaalselt.

Mul ei ole nutitelefoni!
Vastus: Kui te nutitelefoni ei kasuta saab küttimistulemust märkida ka näiteks tahvelarvutis või hiljem kodus lauaarvutis. Lisaks on võimalik info edastada helistades jahiloa väljastajale.

Kas pean esitama enda liikmete nimekirja?
Vastus: Ei pea. Jahise süsteemist saab väljastada jahilube kõigile jahitunnistust omavatele jahimeestele.

 

PILDID INFOSÜSTEEMIST

Jahilubade nimekirja vaade (roll jahimees)
Jahiloa detailvaade (roll jahimees)
Küttimise asukoha määramine

 

JUHENDID

JAGA