Tõrma jahimehed maakaitsepäeval Rakveres

Tõrma jahimehed maakaitsepäeval Rakveres

2938
Kahro Karrik (vasakul) ja Jaanus Kangur (paremal). Fotod: Karolin Lillemäe

Hea meel on näha, kuidas jahimehed kohalikku kogukonda panustavad. 23.06 toimus Rakvere Põhjakeskuse platsi peal maakaitsepäev, kus Tõrma jahimehed suurepärase väljapanekuga esindatud olid.

Sattusin sinna juhuslikult, kuid seda parem meel oli soojast osavõtust osa saada. Väljas oli trofee-näitus, laskesimulaator, vanemekspert jahimees, kes suhtles ja vastas küsimustele (Jaan Kraav) ning muidugi ei puudunud ka jahimeeste truud sõbrad – koerad. 

Jaan Kraav on usin koprapüüdja, näitas oma püütud kopranahku, mis olid eriti pehmed. Pehmuse taga olevat Leedu parkimismeistrite eriline pruul. Kaasas oli tal kopranõrejooki ja kopraõli. Pean ausalt tunnistama, et tööl on meil küll eelnevalt pakutud kopranõrejooki, kuid ei ole kunagi tihanud seda maitsta, lõhn on tugev ja hoiatused, et sellest ei saagi tükil ajal lahti. Kuna olin külmetunud, siis mõtlesin, et miks ka mitte ära proovida, kopra nõrel pidi tervisele ju eriti hea mõju olema. Mehed enne veel soovitasid, et musitama õhtul minna ei tasu. Ei olnud midagi hullu, mõnda aega käis maitse küll ringi, kuid hirmutatud efekti, et pärast higistad seda veel nädal aega välja ja lõhnast lahti ei saa, õnneks ei olnud. 

Eriti uhked oldi selle üle, et väljapandud topised oli teinud nende seltsi mees Elton Vogt. Ta olevat ka kuulsast jääkarust topise teinud. 

Koertega olid väljas Kahro Karrik ja Jaanus Kangur. 

Jahimehed on osa kogukonnast ja hea meel on näha, et aktiivselt ka kogukonda tagasi panustatakse. Kindlasti on neid näiteid üle Eesti veel ning igati sobiv on “Jahimeheks!” aastal neile rohkem tähelepanu pöörata. 

Maakaitsepäev2
Veel üks julge kopranõre degusteerija

MaakaitsepäevMaakaitsepäev4

Ka lastel oli palju uudistamist.
Ka lastel oli palju uudistamist.
Maakaitsepäev5
Jaan Kraav (Tõrma jahiseltsi sinises T-särgis) vastas kõiksugustele küsimustele


Maakaitsepäev6


JAGA