Toimus seminar: “Jahindus kui loodust säästev eluviis”

Toimus seminar: “Jahindus kui loodust säästev eluviis”

3316
Foto: Rene Riisma kogust

Just sellise pealkirjaga toimus MTÜ Võrumaa Partnerluskogu seminar 25. novembril Väimelas Võrumaal. Päeva alustas avasõnaga Võrumaa Partnerluskogu juhatuse esimees Jarel Jõela. EJSi tegevjuht Tõnis Korts kõneles teemal „Naised ja jahindus – milleks?“. Kortsu sõnum oli, et naised on jahinduses väga head eestkõnelejad ja teatud asju oskavad rääkida paremini kui mehed. Nad selgitavad hästi ja usutavalt lahti ka jahinduse tumedamad pooled. Ta tõi välja 7 põhjust, milleks olla naiskütt ja jahinaine ja lõpetas ettekande USA jahindusfilosoofi ja maailma jahinaiste eeskõneleja Mary Zeiss Stange sõnadega: “Daamid, meil on olemas kõik eeldused jahiga tegelemiseks.”

Õuesõppest ja keskkonnapedagoogikast kõneles Elyne Aaviksoo Ahhaa teaduskeskusest. Tema sõnul aitab õuesõpe loodusest paremini aru saada, parandab koostööd ja parandab tunduvalt õppimisvõimet. Raul Soome Arke lihatööstusest selgitas oma ettekandes, miks on vaja õpetada inimestele liha töötlemist. Lõunapausi ajal pakkusid Viitina jahiseltsi kokad toekat einet jahisaadusest, konkreetselt põdrast.

Tuntud inimestest kõneles veel suhtekorraldaja Janek Mäggi, kes on jahimeestele tuttav juba selle aasta kolmekuningapäeva vastuvõtult kultuurikatlas, kus ta tegi põneva ülevaate mittejahimehe kogemusest jahiga. Tema sõnum oli see, et on vaja muuta keskkonda läbi oma väljaütlemiste. Õige propaganda muudab elu. Ka tülitsemine muudab. Ja on vaja rääkida asjast nii, nagu ta on, mitte jada roosat „mudu“. Tema nägemusel on jahinduslik tegevus sotsiaalselt äärmiselt vajalik. See on eluterve ühiskondlik tegevus, mida riik võiks rohkem toetada.

Sündmust modereeris ladusalt Rene Riismaa, jahimeestele tuntud kui Renxx, meie suviste kokkutulekute päeva- ja õhtujuht ja kokkutuleku raadiosaadete EJS FM tootja.

Ettekandjaid ja teemasid oli palju, vaata päevakava siit.

Viitina jahimehed pakkusid hõrgutisi põdrast
Viitina jahimehed pakkusid hõrgutisi põdrast
Elyne Aaviksoo tutvustab õuesõpet ja tutvustab Eestis kasutatavaid loodusäppe
Elyne Aaviksoo tutvustab õuesõpet ja tutvustab Eestis kasutatavaid loodusäppe
Raul Soome Arke lihatööstusest
Raul Soome Arke lihatööstusest
Tiina Suumann Võrumaa Veterinaarkeskusest
Tiina Suumann Võrumaa Veterinaarkeskusest

Fotod: Tõnis Korts

Tõeliselt isuäratavad pildid on pärit Renxxi kogust!

seminar25-11 seminar25-11-2 seminar25-11-2-3 seminar25-11-4

JAGA