Toimus Harjumaa jahimeeste kokkutulek

Toimus Harjumaa jahimeeste kokkutulek

1314
 title=


Laupäeval, 17. augustil kogunesid Harjumaa jahimehed koos peredega Niitväljale, kus toimus Harjumaa jahimeeste kokkutulek, mille korraldajaks seekord Keila jahiselts.

Esmalt said sõna EJS president Margus Puust ja Lääne-Harju vallavanem Jaanus Saat. Kokkutuleku avas Keila jahiseltsi Niitvälja jahtkonna esimees Kaarel Loos.

Gregor Prehingu ja Andres Peetsoni pasunahelide saatel heiskasid lipu kolm Keila jahiseltsi naiskütti.

Eellaskmised toimusid juba nädal varem ning parimad kuulilaskurid olid kokkutuleku päevaks juba selgunud. Meeskondlikult parimad jooksva metssea harjutuses olid Vääna, Ääsmäe ja Padise mehed. Haavlilaskmise finaal oli kindlasti päeva üks põnevamaid alasid, mida oli jälgima tulnud rohkearvuline publik.

Edasi võtsid 14 osalevat jahiseltsi mõõtu kutsemeisterlikkuses ja viktoriinis ning selgitati välja Harjumaa parimad juhid.  Juhid pidid näitama oma teadmisi linnumunade ja puidu tundmisel ning asukohale kohaselt sooritama täpsuslööke golfis.  Naistel ja lastel oli võimalus osaleda 8 km pikkusel orienteerumisvõistlusel. Põnevat tegevust erinevale vanuseastmele pakkus Muraste Looduskool.

Võistlused peetud, oli aeg parimate autasustamiseks. Auhinnalaua eest täname südamest oma sponsoreid ja toetajaid: Heino Huntfish, Jahiriided.ee, L-UKS, Scanmed, Peter Soom Works käsitöösiider, Niitvälja Nahakoda, MÖH, Källomäe Hobitalu, Treppoja Sahver, Pekka Kortessalo.

Viie ala arvestuses osutusid seekord parimateks Vääna, Ääsmäe ja Padise jahiseltsid. Üldvõitja Vääna jahiselts langetas kokkutuleku lipu ning edasi sai jalga keerutada ansambel “Pohmell” saatel.

Üldarvestust ja fotoalbumit  saad vaadata siin.

Jaanika Loos
JAGA