Toimus erakorraline seakatkualane koosolek 

Toimus erakorraline seakatkualane koosolek 

480
Foto: Torsten Behrens/Flickr

21. detsembril toimus Zoomis erakorraline koosolek SAKi osas. See oli seotud värske viiruspositiivse leiuga Lääne-Virumaal.

Koosolekul osalesid VTA esindajad ja Arvo Viltrop Maaülikoolist ning EJSi poolt tegevjuht Tõnis Korts.

Arutati tekkinud olukorda ja sellest tulenevat käitumist. Praeguseks on teada, et 15. detsembril Viru-Nigula vallas Simunamäel kütitud täiskasvanud kuldilt võetud vereproovis avastati SAK viirus. Tegemist on Mahu jahipiirkonnaga. Puudub info, kuidas viirus võis sinna sattuda. Välistati võimalus, et viirus oleks poolteist aastat säilinud maapinnas. Teatavasti on metssigadel jooksuaeg ja viiruspositiivne kult võis tulla mõnest teisest jahipiirkonnast. Seega tuleks ümberkaudsetes jahipiirkondades olla ettevaatlik ja arvestada võimaliku viiruse levikuga. Jahimeestel palume olla ettevaatlikud, jälgida kõiki ettevaatusabinõusid ja bioohutuse nõudeid kütitud metssigade käitlemisel.

Piirkonnas tuleb aktiivselt jätkata metssigade küttimisega. Samuti tuleb arvestada võimalusega, et ümbruskonnas võib leiduda viirusesse surnuid metssigu ja kui neid leitakse, tuleb anda sellest viivitamatult VTA piirkonna ametiisikule teada.

Kohalikul VTA esindajal on palve ümbruskonna jahimeestele, kes toimetavad viiruspositiivse metssea ise AS Vireeni utiliseerimisele: Palun kirjutada saatelehe peale jahiloa number. Sellega välditakse hilisemaid probleeme.