Tiit Tammsaar: puntratants ümber relvaseaduse

Tiit Tammsaar: puntratants ümber relvaseaduse

2739
Tiit Tammsaar. Foto: www.sotsdem.ee

Kogu relvaseaduse ümber käiv puntratants on tingitud eelkõige Euroopa Liidu relvadirektiivi uutest sätetest mis omakorda aga on ellu kutsutud terrorismiohu süvenemisest meie mandril ja maailmas tervikuna.

Samal ajal on Eestit tabanud kurikuulus sigade Aafrika katk (SAK). Keskonnaministeerium annab alla jahimeestele käsulaua tappa ilma valikuta enneolematu kogus – 30 000 metssiga jahiaasta lõpuks. Selle otstarbeks on kõik vahendid head: lasta autost, püüda seaaedadega ja nüüd on lubatud nn tiine emise tabamise eest 100 € per kärss. Ühesõnaga kiviaja barbaarsed meetodid on kõik ühe eesmärgi käsutusse rakandatud. Jahieetikast ja rohelisest mõtlemisest on sellised asjad valgusaastate kaugusel.

Samal ajal tegi Eesti Jahimeeste Selts ettepaneku käituda tsiviliseeritult ja lubada jahimeestel kaasajastada oma relvi jahipidamist hõlbustavate ja ohutust tõstvate lisaseadmetega nagu summutid ja öösihikud. Seda siseministeerium aga lausa välistas aru saamata, et selline kaasajastamine on samuti julgeoleku tugevdamise meetod ja seda relvaomanike enda kulul. Ei ole vaja sentigi kulutada 2 %st riigikaitse kuludest! Ilmselt ei tea siseministeerium, et maal elavatest aktiivsetest kodanikest suur osa jahimeestest ja kaitseliitlastest on samad inimesed. Selle asemel, et kõrvutada tsiviil- ja kaiseliidu relvaregistreid tahetakse ka jahimeestel poolautomaatrelvad ära korjata!

Loe kogu arvamuslugu Päevalehest

JAGA