Tihemetsa Jahiselts pidas üldkoosolekut

Tihemetsa Jahiselts pidas üldkoosolekut

2045
Tihemetsa jahiseltsi koosolek. Foto: EJS

11. mail toimus Pärnumaal Tihemetsa jahiseltsi üldkoosolek. Tehti kokkuvõtteid möödunud aastast ja plaane uueks aastaks.

Ülevaate seltsi tegevusest tegi seltsi juhatuse esimees Väino Lill. Aasta oli teguderohke ja ka majanduslikus mõttes saadi hästi hakkama. Liikmed olid tulemustega rahul ja hindasid seltsi tegevust kõrgelt.

Külla oli kutsutud ka EJSi tegevjuht Tõnis Korts, kes rääkis jahinduse päevakajalistest teemadest. Seltsi liikmetel oli hulgaliselt küsimusi, sh metskitsejahi pikendamise eetilisest küljest, seakatkust, metskitsede küttimisvajadusest jms. 

Tihemetsa Jahiselts on mittetulundusühing, mis ühendab endas ühiste jahinduslike ja loodusesõbralike huvidega inimesi – jahimehi. Jahiselts on asutatud 8. juunil 1990. a.

Selts tegutseb Pärnu maakonnas Saarde vallas ja siia kuuluvad põhiliselt Tihemetsa jahipiirkonna territooriumil või lähiümbruses elavad jahimehed. Hetkel kuulub Tihemetsa Jahiseltsi 39 liiget. Seltsi tegevus rajaneb tema liikmete initsiatiivil ja ühiskondlikul tegevusel.

Tihemetsa Jahiselts omab jahipiirkonna kasutusõiguse luba, mis annab õiguse ulukifondi majandamiseks ja kasutamiseks 9130 ha suurusel alal vastavalt kehtivale seadusandlusele. Liikmete ühiseks eesmärgiks on võimalikult liigirikka ulukifondi säilitamine nii Tihemetsas kui ka kogu Eestis.