Teadlased: ristumine koertega ohustab Euroopa hunte

Teadlased: ristumine koertega ohustab Euroopa hunte

1135
Foto: Flickr

On oht, et huntide ja koerte ristandite hordid võivad tulevikus Euroopa hundid välja suretada, väidab hiljuti läbi viidud uuringujuhtivuurija.

Huntide ja koerte hübriidid on tekkinud inimtegevuse tagajärjel, sest huntide loomulikke elupaiku hävitatakse ja nad puutuvad järjest enam kokku hulkuvate koertega. See aga seab ohtu huntide “geneetilise identiteedi”.

Uuringu tulemustest selgub, et enamik uurimuses osalenud neljakümnest teadlasest on ühel meelel probleemi allika osas, kuid nad ei suuda kokku leppida, kuidas peaks tegutsema edasi, vahendab Postimees.

“Peame selle probleemiga tegelema enne, kui hunt-koertest hübriidid hakkavad omakorda paarituma huntidega ning tulevaste hübriidide hordid kaotavad loodusest puhtaverelised hundid,” ütles juhtivuurija Valerio Donfrancesco, Exeteri ülikooli Cornwalli Penryni linnaku ökoloogia ja looduskaitse keskusest.

“Me väidame uuringus, et teadlaste üksmeel on otsustusõigusega inimeste tegudele ärgitamisel väga oluline ning aitab suurendada ühiskonna teadlikkust sellel väga tähtsal loodusteemal. Me teame hunt-koertest hübriidide elukeskkonnast, käitumisest ja sotsiaalsetest struktuuridest nii vähe, et see omakorda annab probleemile veel lisatasandi.”

Loe edasi Postimehest.