Tauditõrje komisjoni istung

Tauditõrje komisjoni istung

2343
Tauditõrje komisjoni istung. Foto: Tõnis Korts

VTA peadirektori kutsel toimus järjekordne tauditõrje komisjoni istung. Seekord arutati küsimusi, mis tekivad kodusigade korjuste avapõletamisel. Kuulati erinevate ametkondade esindajate informatsioone teema kohta. Esindatud olid KKM, Maaeluministeerium, VTA, KKA, jõustruktuuride esindajad. Eesti Jahimeeste Seltsi poolt osalesid tegevjuht Tõnis Korts ja asetäitja Andres Lillemäe.

Nõupidamise käigus selgus, et korjuste põletamine on väga kulukas ettevõtmine ja sisaldab endas mitmeid ohte keskkonnale. Teemaga tegeletakse edasi.

Räägiti ka SAKi proovide saatmisvõimalustest Tartu laborisse nädalavahetustel. Selle probleemi on EJS tõstatanud eelnevatel koosolekutel ja see on üks metssigade arvukuse allaviimise protsessi pudelikaeltest. VTA informatsiooni kohaselt teemaga tegeletakse ja käivad läbirääkimised transpordi ettevõtetega. EJS poolt oodatakse ettepanekut, kuidas võiks proovide kogumine maakonniti toimuda.

Hetkel on töös variant, et laupäeva õhtul sõidab selleks ettenähtud transpordivahend läbi maakonnakeskused ja/või teised kokkulepitud punktid ja kogub proovid kokku ja toimetab Tartu laborisse. See looks võimaluse, et reedel ja laupäeval kütitud metssigade proovid jõuavad laupäeva öösel vastu pühapäeva Tartu laborisse. Oktoobris hakkab labor tööle ka pühapäeviti ja nii paranevad analüüside tegemise tingimused oluliselt.

Palume liikmesorganisatsioonide esindajatelt ettepanekuid, kuidas võiks proove koguv buss laupäeviti liikuda ja missugused võiksid olla kogumispunktid peale maakonnakeskuste andres@ejs.ee. 

Loe samal teemal: RLTTK: nakatunud sigade avapõletamine on kõige viimane võimalus

JAGA