Tartus võeti fookusesse liiklusohutus

Tartus võeti fookusesse liiklusohutus

1173
Koosolekul osalesid (vasakult): Jaanus Põldmaa, Karri Urban, Tõnu Peterson, Priit Vahtramäe, Urmas Salmu ja Tiit Randveer. Foto: EJS

Kaugel pole aeg, kui päevavalgusega pärjatud osa päevast silmnähtavalt taandub, andes teed hämarusele ja pimedale ajale. See on aeg, mil teedel sagenevad kokkupõrked omi õigusi taganõudvate sõidukite ja looduselt saadud jõul liikuvate ulukite vahel. Päevakorda tõuseb liiklusohutus!

Sel põhjusel kogunesid 25. augustil Tartu Jahindusklubi ümarlauda asjaosalised – Tõnu Peterson, Tiit Randveer, Jaanus Põldma, Priit Vahtramäe, Karri Urban ja Urmas Salmu, et koos anda viimane lihv ulukite valgustõkke reflektorite paigaldamiseks Eestis.

Omapoolse loa on selleks väljastanud Maanteeamet, kes on järgneva kolmeaastase testperioodi jaoks võtnud ka kohustuse hooldada valitud teelõikudele paigaldatavaid reflektoreid, millised jahimehed paigaldavad oma kulu ja kirjadega teepiirdepostidele. Kokku sai lepitud nii vastava kaardirakenduse käivitamises, milleks saab olema Jahise infosüsteem, kui kaasnevates detailides, millest pikemalt juba järgmises Eesti Jahimehe numbris.

Loodame leida koostööpartnereid, milleks Urmas Salmu ja Jaanus Põldmaa on esmase tõsisema partnerina Eestis üks suurimaid kindlustusfirmasid. Koostöö nimel on plaan kohtuda veel nii mõnegi huvilisega, sellest aga edaspidi.

Septembri jooksul loodame aga kõik valitud lõigud varustada reflektoritega, et lisaks koostöös Eesti Maaülikooli dotsendi Tiit Randveeruga algatada kolm aastat vältav uurimustöö, selgitamaks reflektorite mõju liiklusohutusele Eestis.