Tartu Jahindusklubi volinikud pidasid jahti ja koosolekut

Tartu Jahindusklubi volinikud pidasid jahti ja koosolekut

2743
Fotod: EJS

16. veebruaril toimus Tartumaa Ülenurme Jahiseltsi maadel Tartu Jahindusklubi volinike ühine jänese- ja rebasejaht koertega. Pärast jahti peeti maha ka aastakoosolek.

Tartu Jahindusklubi juhatuse esimehe Jaak Volmeri sõnul on ühine jahipidamine oluline, aga tähtsam veelgi on eelmise majandusaasta kokkuvõtete tegemine ja alanud aastaks plaanide seadmine. „Ka eelnevatel aastatel oleme aeg-ajalt volinike koosoleku ühendanud praktilise jahipidamisega, kusjuures põhieesmärk on ikka olnud omavaheline suhtlemine ja jahipiirkonnaga tutvumine,“ ütles Volmer. „Jahipidamine on sõltunud ka ilmast, sellel aastal oli piisavalt lund ja ka ilm soosis,“ lisas ta.

Jahi avas jahisarve signaalidega Margus Fuchs. Jahijuhataja oli Ülenurme jahiseltsi endine ja pikaajaline esimees Rein Ernits. Tema tutvustas ajujahi vaheajal ka Ülenurme seltsi maja. Ernitsa sõnul hakkasid majaehituse ettevalmistustööd 2004. aasta esimeses pooles ja sügiseks saadi hoone ka katuse alla. Hoonel on pinda 56 m2, lisaks 25 m2 esmatöötluse ruum. Jahimehi on seltsis arvel 34, nendest kolm naiskütid.

Jaht oli edukas, kütiti kaks rebast.

Koosoleku alguses kuulati EJSi tegevjuhi Tõnis Kortsu ülevaadet jahinduse aktuaalsetest probleemidest ja suundadest. Jaak Volmer andis tegevjuhile Tartu jahimeeste kingitusena üle Skype´i kaamera koos mikrofoniga koosolekute tarbeks. „See on selleks, et me ikka näeksime ja kuuleksime, mida seal teete ja et te ei saaks meid lihtsalt siiani kasutatud arvutiekraani keeramisega koosoleku infost eemal hoida,“ ütles Volmer huumoriga. Tegevjuhi sõnul on Tartu mehed alati elektrooniliste lahenduste kasutamisel vedurid olnud, kes teisi vagunitena järel veavad. „Tartu mehed on aktiivsed EJSi koosolekutel osalejad ning ideede panustajad, on igati mõistlik ja soodus Skype kaudu osaleda,“ lisas Korts ja tänas kingituse eest.

Jõudu ja jaksu Tartumaa meestele ja naistele ja loodame Eesti jahinduse jaoks ikka ja edaspidigi häid mõtteid.