Tartu jahimehed päästsid jäisest veest põdra

Tartu jahimehed päästsid jäisest veest põdra

1252

Tartumaal Vahelaane jahipiirkonnas peetud ühisjaht muutus päästeoperatsiooniks.

10. detsembril Tartu Jahindusklubi Vahelaane Jahiseltsis peetud ühisjaht läks üle päästeoperatsiooniks. Päästeti läbi jää vajunud põdravasikas.

Tartu Jahindusklubi tegevjuhi Tõnu Petersoni sõnul oli laupäevane ilm võrratult talvine ja seltsi jahimehed pidasid tavapärast ühisjahti suurulukitele. „Ootamatult saabus teade hätta sattunud põdravasikast. Peatasime koheselt jahi ja info kontrollimisel selgus, et põdravasikas oli läinud nõrgale jääle ja sellest läbi vajunud ning ujus nüüd lahvanduses paaniliselt edasi tagasi. Jõe vool oli selles kohas kiire ja jõgi keskelt kohati jäävaba.“ ütles Peterson. „Alustasime päästeoperatsiooniga.“ lisas ta.

Põdravasikas oli silmnähtavalt väsinud, vahepeal toetas puhkuseks pea jää servale. Püüdlused jääle tagasi ronida nurjusid. Tegutseda tuli väga kiirelt.
Autodest toodi köied, kiiremad ja julgemad mehed ühendasid end nendega ja läksid ettevaatlikult jääle.

Metsloom kas nägi jahimeestes pääsemise võimalust või oli juba nii väsinud, aga lõpuks õnnestus talle köis ümber saada. Päästemeeskonna ühise pingutusena saadi vasikas jääle. Põdrahakatisel lasti end väheke koguda ja suunati kaldale. Enne kaldale hüppamist vaatas ta veel tänulikult oma päästjaid ja läinud ta oligi. Ema kindlasti juba ootas kusagil lähedal.

Vahelaane Jahipiirkonna Tartu linnapiirist mõne kilomeetri kaugusel asuval maa-alal kütitakse suurulukeid tavapärasest intensiivsemalt, eesmärgiga vähendada liiklusõnnetusi Tartu-Jõgeva maanteel ja ala läbival Tallinn-Tartu raudteel. Lähedal asub üks kahest Eesti kõrgeima ohutasemega kodusigade tõufarmist. Jahimeeste kohustus on seafarmi ümbruses sigade Aafrika katku leviku tõkestamiseks metssigade arvukus madalal hoida. Meestel on mida jõulude ajal hea tundega meenutada. Tänusõnad kõigile päästetegevuses osalejatele!