Tallinna Loomaaias toimub kotkapäev

Tallinna Loomaaias toimub kotkapäev

1810
Foto: Flickr

Loomaaed kutsub kõiki külastajaid laupäeval, 13. jaanuaril osa võtma kotkapäevast.

Nagu nimigi ütleb, on päevakangelasteks Tallinna Loomaaias elavad kotkad ning igaüks leiab planeeritud tegevuste seast endale midagi meeldivat. Kullimäel toimuva ekskursiooni käigus kuuleme palju huvitavat nende aukartust äratavate lindude elust ja näeme kotkaste toitmist. Toimub ka põnev võistlus, milles osalejad saavad testida oma teravat nägemist, pannes end proovile kotkana saaklooma leidmises. Kõik võitjad saavad auhinna!

Lisaks põnevatele tegevustele õues, saab loomaaia keskkonnahariduskeskuse auditooriumis vaadata Poola režissöör Ireneusz Chojnacki filmi konnakotkastest: „Suur konnakotkas – lind nagu ei keegi teine“. Hea muusikalise kujundusega film annab selge ülevaate selle hävimisohus linnuliigi aastaringist. Filmi juhatab sisse Mati Kaal.

Kotkapäevale tulles tasub end riietada soojalt ja ilmastikule vastavalt! Külalisi ootavad ees põnevad võistlused, ekskursioon ning kotkaste toitmise vaatamine koos asjakohaste kommentaaridega.

Kava:
11.00 -14.00 Võistlus „Terav Silm“. Asukoht: kullimägi.
12.00 -12.30 Ekskursioon (eesti keeles). Asukoht: Kullimägi.
12.30 Kotkaste toitmise demonstratsioon (eesti ja vene keeles). Asukoht: Kullimägi.
14.00 Film „Suur konnakotkas – lind nagu ei keegi teine“. Asukoht: Keskkonnahariduskeskuse auditoorium (Ehitajate tee 150, loomaaia läänevärav).

Ekskursioon on loomaaia pileti hinna sees ja algab loomaaia kullimäelt, kuhu jõuab kõige kiiremini sisenedes loomaaeda põhjaväravast (Paldiski mnt 145). Eelnev registreerimine pole vajalik. Kassad on avatud nii lääne- kui põhjaväravas kella 9-15, loomaaed suletakse kell 17.

Rohkem infot loomaaia kodulehelt www.tallinnzoo.ee