Suvisele jahimeeste kokkutulekule!

Suvisele jahimeeste kokkutulekule!

4624

Hea jahimees, naiskütt ja sõber!

Suvi on täies hoos ja juuli teisel nädalalõpul toimub traditsiooniline Eesti Jahimeeste kokkutulek.

Viis järjepidevat aastakümmet on kestnud jahimeeste koostöö Eesti Jahimeeste Seltsis ja seekordne suursündmus on seetõttu juubelihõnguline ja võib-olla ka pisut nostalgiline. Aga ainult pisut, sest EJS on kiiresti arenev organisatsioon ja kokkutulek pakub piisavalt ka palju uut tulevikku vaatavat ning innovatiivset.

Kutsume Teid kõiki Toosikannule, mis on kahtlemata üks parimatest kohtadest, kus selline hulk jahimehi ära mahub. Lisaks 5000 kokkutulijale on Toosikannu hirveaias üle 300 hirve.

Jahimeeste kokkutuleku puhul on tegemist peresündmusega, nii et naised, lapsed, kaaslased, sõbrad on kõik oodatud ja teretulnud. Muidugi ka jahikoerad!

Pakume suurel hulgal meelelahutust, põnevaid koolitusi ja võistluspinget. Rongkäik algab kell 18.00. See on see koht, kus seltsidel on võimalus näidata oma lippe ja vappe jm atribuutikat.

Reedel kella seitsmest alustab pealaval kontserdiga Jarek Kasar. Kell kaheks esineb Heino & Huntfishi telgis Sakari Kuosmanen ja kell üheksa Luha telgis Night Felony. Õhtul algusega kell 22.00 pealaval Anne Veski.

Laupäev on samuti täis põnevaid tegemisi. Seltsid võistlevad omavahel ja vaatajatele pakub see erilisi hetki. Juba hommikul algab kokandusvõistlus ja pealtvaatajatel on võimalus näha, kuidas valmivad tõelised hõrgutised. Jahisarve puhumine, laskevõistlused, vibuküttide demonstratsioonid, jahinugade meisterdamine, maitsva ulukivorsti valmistamine, võrkpall, jahijutud, jahikoerte demonstratsioon, käesurumine, rammumehe võistlus, kirveviskamine – see on ainult osa loetelust, millest saab iga kohaletulnu osa.

Lisaks on platsil rikkalik kaubatänav, kus pakutakse ja esitletakse kõike jahimehele vajalikku. Meeli erutavad Liviko ja Jäägermeistri demotüdrukud ja lihameeste pannidel särisevad ulukilihatooted, kõike seda saab kuulata spetsiaalsest jahiraadiost (94,2 MHz), millist programmi kolme päeva jooksul toodame.

Ootame Teid kõigest sellest osa saama!

Eesti jahindus on täna heal järjel ja kokkutulek on selle indikaator. Oleme hästi organiseerunud huvigrupp, kellega arvestatakse. Tulles igal suvel organiseeritult kokku näitame ühiskonnale oma olemasolu ja võimekust. Tule Sinagi ja saa osa kõigest parimast, mida pakume ja näita oma tulekuga, et oleme olemas.

Me ei ole ajalukku kaduv grupp vaid vastupidi – arenev, suurenev, noorenev ja järjest paremini organiseeruv ühiskonna osa, kes esindab traditsioonilist ugrilikku loodusfilosoofiat. Kokkutulek on selle ilmekas tõendus.

Tuleme kokku Toosikannul 7.-9. juulini! Jahimeestel on pidu!

Olete väga oodatud!

Suviste tervitustega
Tõnis Korts
EJS tegevjuht ja kokkutuleku korraldaja