Soome sigade Aafrika katku seminar

Soome sigade Aafrika katku seminar

2668
Andres rääkimas SAKi seisust Eestis. Korraldajate foto

Seoses SAKiga on hakanud meie lähinaabrid suurt muret tundma metssigade pärast, kuna need võivad taudi levitada nii otseselt kui kaudselt kodusigadele. Soomes on umbes 1000 metssiga, keda riigiametnikud plaanivad katkuhirmus viimseni ära hävitada. Soome Jahimeeste Seltsi Uudenmaa maakonna jahiühendus kutsus kokku metsseateemalise seminari, kus vaagiti probleemi tõsiselt ja hangiti kogemusi.

Esinejad olid Andres Lillemäe (EJS), Gõran Berqvist ja Fredrik Widemo (Rootsi Jahimeeste Selts) ja Arto Mäkela (Soome esindaja).

Lillemäe rääkis populatsioonid majandamisest ja valiklaskmisest, mis oli paljudele saalis olijatele (keda oli ligemale 100) uus asi. Andres Lillemäe kui tauditõrje komisjoni liige rääkis meetmetest, mida meil on katkuga võitlemisel tehtud ja milline on olnud tulemus. Saalist esitati väga palju küsimusi nii ametnike kui ka jahimeeste poolt. Tekkis elav keskustelu.

Rootslased puudutasid metssigade küttimismeetodeid ja nende mõju arvukusele. Rootsis kütitakse aastas 90 000 metssiga ja nemad küll ei kavatse katkuhirmus mingeid tapatalguid korraldada.

Kogu seminar oli väga meeldivas ja sõbralikus õhkkonnas ja lõpuks jõudsid nii esinejad kui ka saalisolijad üksmeelele, et metssiga on väärikas jahuluk, maitsev ja ei ole mingit mõtet teda hävitada, vaid korralikult majandada. Kui katk tuleb, siis vaadatakse juba edasi, mida ette võtta.

Seminari materjalid: http://metsastajaliittofi.adv3.nebula.fi/uusimaa/?q=node/424

Audience_1

JAGA