Selgusid Kütiliin 2015 parimad

Selgusid Kütiliin 2015 parimad

3402
Kütiliini grupipilt aastast 2015
 title=


5. detsembril tõmmati Valgamaal Jaanikese lasketiirus joon alla laskevõistlusele Kütiliin 2015. Aasta jooksul toimus meeskondade vahel võistlusarvetus ja laupäeval finaal.

Kütiliin toimub Jaanikese Jahindus OÜ eestvedamisel, peasponsoriks on Barnauli tehas. Väiksemaid toetajaid on teisigi, nende hulgas näiteks Jaanikese OÜ ja Zala Arms Leedust ja ka Eesti Jahimeeste Selts.

Finaalis pistsid rinda 8 meeskonda, igas 8 võistlejat. Külalisvõistkonnad olid kohale tulnud Leedust ja Lätist. Lätlased võtsidki endale meeskondliku esikoha. Pole ka ime, sest kaks Läti parimat klubi olid seljad kokku pannud, et nii prestiižikal võistlusel nagu Kütiliin väärikalt esineda. Teise koha saavutas Saarte JS võistkond ja kolmanda koha Pühaste võistkond Valgamaalt.

Individuaalses arvestuses jagunesid kohad järgmiselt vintraudne: 1. Taavi Taal, 2. Arles Taal, 3. Rannar Lehis ja siledaraudne: 1. Argo Saagpakk 2. Edijs Russu ja 3. Tauno Lang.

Superfinaali sileraudse parimad: 1. Meelis Mägi, 2. Argo Saagpakk ja 3. Kalev Leemet; vintraudse parimad: 1. Arles Taal, 2. Hillar Loot ja 3. Taavi Taal. 

Vintraudsete relvade osas tulid auhinnad Barnauli tehaselt ja siledaraudsete osas Zala Armsilt. Barnauli tehase ametlik esindaja Irina Sidorova oli kohal ja andis auhinnad isiklikult üle. Proua Sidorova lubas tehase tuge soliidsele võistlusele ka järgmisel aastal. Siis on tulemas juba juubelivõistlus, mil Kütiliin toimub juba 10. korda. Zala Armsi auhinnad andis kätte omanik Valdas Zala. Läti poole võidukas esindaja oli Lauma Zile, kes esindas laskurklubi Markultci.

Kõik esindajad said sõna nii tervituseks kui ka tänuks. Palju kiidusõnu pälvisid võistluste mootorid perekond Balodiste esindajad eesotsas Jaan Balodisega. Mehed on ära teinud tõsiselt suure töö ning neile kuulub ka EJSi siiras ja suur tänu.

Jaan juhib ettevõtet Jaanikese Jahindus OÜ, kes on Barnauli tehase ametlik esindaja Baltikumis ja Soomes. Jaanikese Jahindus on meie jahimeestele tuntud ettevõte, kes valmistab kvaliteetseid püüniseid. Uudisena valmistatakse ka kvaliteetseid jahinugasid, mis olid parimatele annetatud ettevõtte poolt ka auhindadeks. Jaanikese Jahinduse poolt kingiti väliskülalistele võimas põdrajaht, mille tulemusena küttisid partnerid 12 põtra. Olgu öeldud, et metssigu ei nähtud ühtegi. Jaan Balodise sõnul neid lihtsalt pole piirkonnas, katk on võtnud oma.  

Nii korraldajad kui ka EJS loodavad, et järgmine hooaeg toob juurde ka mõne uue võistkonna. Jahindusorganisatsioonide juhid, palun mõelge selle peale. Saab arendada laskmisoskust ja rinda pista teistega. Auhinnad on igati väärilised ja nagu kombeks, kõigi osalejate vahel loositakse välja vintrelv. Sellel aastal naeratas loosiõnn Kalvi Kasteinile. Nii et löögem 2016. aastal kaasa!

Kütiliini tulemuste tabel on leitav Kütiliini kodulehelt 

Fotod EJSi fotoalbumist 
JAGA