Sel jahihooajal on kütitud 61 hunti

Sel jahihooajal on kütitud 61 hunti

978
Foto: Flickr

Tänavusel jahihooajal on Eestis kütitud kokku 61 hunti, neist üks eriloaga.

5. jaanuari seisuga on kütitud 11 hunti Pärnumaal, 8 hunti Lääne-Viru- ja Järvamaal, 7 hunti Võrumaal, 5 hunti Harju- ja Raplamaal, 4 hunti Põlva- ja Viljandimaal, 3 hunti Ida-Virumaal, 2 hunti Tartu- ja Jõgevamaal ja 1 hunt Läänemaal.

Tabel: Keskkonnaamet

Keskkonnaamet kinnitas hundi esmaseks küttimismahuks 140 looma. Esmane küttimismaht on võrreldes eelnevate aastatega oluliselt suurem. Selle põhjus on hundi arvukuse märkimisväärne suurenemine. Viimased kaks talve on olnud üsna lumevaesed ja selle tõttu on huntide jälitamine ning tabamine olnud raskendatud. Seetõttu ei suudetud 2019. aastal kogu kehtestatud küttimismahtu täita.

Alates 2018. aastast korraldatakse Eestis huntide küttimist mitte enam maakondade piiride vaid ohjamisalade põhiselt, suunamaks küttimissurvet eelkõige kahjustus ja loomakasvatuspiirkondadesse, säästes samal ajal loodusmaastikes elavaid ja kahjusid mittepõhjustavaid hundikarju. Nii on võimalik säilitada hundi asurkonna soodne seisund ja vähemalt piirkonniti tema ökoloogiline funktsioon, hoidudes samal ajal ülemäärastest kahjudest lambakasvatusele.

Hundijaht kestab jahihooaja lõpuni, s.o 28. veebruarini.