Sel jahihooajal on kütitud 28 hunti

Sel jahihooajal on kütitud 28 hunti

698
Foto: Flickr

Tänavusel jahihooajal on Eestis kütitud kokku 28 hunti, neist üks eriloaga.

7. detsembri seisuga on kütitud 8 hunti Pärnumaal, 4 hunti Lääne-Virumaal, 3 hunti Rapla- ja Võrumaal, 2 hunti Põlva-, Harju- ja Viljandimaal, 1 hunt Tartu-, Lääne- ja Järvamaal. Eriloaga kütiti ka üks hunt Harjumaal.

Keskkonnaamet kinnitas hundi esmaseks küttimismahuks 140 looma. Esmane küttimismaht  on võrreldes eelnevate aastatega oluliselt suurem. Selle põhjus on hundi arvukuse märkimisväärne suurenemine. Viimased kaks talve on olnud üsna lumevaesed ja selle tõttu on huntide jälitamine ning tabamine olnud raskendatud. Seetõttu ei suudetud 2019. aastal kogu kehtestatud küttimismahtu täita.

Tabel: Keskkonnaamet

Alates 2018. aastast korraldatakse Eestis huntide küttimist mitte enam maakondade piiride vaid ohjamisalade põhiselt, suunamaks küttimissurvet eelkõige kahjustus ja loomakasvatuspiirkondadesse, säästes samal ajal loodusmaastikes elavaid ja kahjusid mittepõhjustavaid hundikarju. Nii on võimalik säilitada hundi asurkonna soodne seisund ja vähemalt piirkonniti tema ökoloogiline funktsioon, hoidudes samal ajal ülemäärastest kahjudest lambakasvatusele.

Hundijaht kestab jahihooaja lõpuni, s.o 28. veebruarini.

EJS on andnud välja ka soovitused hundijahiks, mida näeb SIIT.