Sarvede lood: erilised sarved Järvamaalt

Sarvede lood: erilised sarved Järvamaalt

1154
Ülo Metsa kütitud põdrasarved. Foto Ü.Mets

Meie kodulehekülje sarvede lugude sarjas on järgmine põnev leid. Foto tehti Järva maakonnas EPT jahipiirkonnas  9. oktoobril kütitud põdra sarvedest. Selle foto saatis meile tuntud jahimees ja laskespordi arendaja Ülo Mets, kes selle murtud sarvega põdra küttis. Küti sõnul pole ta enne sellise vigastatud sarvega põtra kohanud. Naljaga pooleks sõnas mees, et need sarved on ideaalsed jahisaali nurka paigutamiseks.

Miks sarved täpselt selliselt vigastatud on, see jääb esialgu saladuseks. „Võib olla oli tegemist riiaka loomaga, sest tema kehal oli teisigi vigastusi, aga see on ainult oletus“ arutles Mets.

Küsisime kommentaari Eesti tuntud põdrauurijalt Jüri Tõnissonilt. Tõnissoni sõnul näitab tume murdekoht, et vigastus tekkis mitte vahetult, aga mõnda aega tagasi. „Täpset trauma põhjust on raske öelda. See võis juhtuda jooksuajal. Siis pullid ristavad sarved ja nõrgemad neist võivad järele anda.“ ütles Tõnisson. „Samas teadis ta rääkida lugu, kus kütiti jalga lompav pull, kellel oli rivaali sarvetükk sõrgade vahel kinni. Sarvi murdev hoop võib tulla ka rivaali poolt antud jalahoobi kaudu“ lisas ta.

Tõnis Korts

JAGA