Saksamaal ründasid hundid hobusekarja

Saksamaal ründasid hundid hobusekarja

1428
Foto: Tony Hisgett/Flickr

Senini on usutud, et hundid ei murra suurtest hobusekarjadest, aga nii juhtus Saksamaal, kus mõni hobustest ka hukkus.

Ratsutajad ja hobukasvatajad on sündmustest ärevil. Paar päeva tagasi Nienburgi linna lähedal ründas hundikari Hannoveri hobuseid. Huntide eest põgenenud hobused murdsid läbi karjamaa tarast, kirjutab Frankfurter Allgemeine.

Ühte hobust hammustati kõrist ning teine hobune hukkus põgenedes. Kolmas sai niimoodi vigastada, et pole siiani teada, kas ta sellest taastub.

Saksamaa Ratsaspordi Föderatsioon pöördus selles küsimuses Keskkonnaministeeriumi poole nõudes, et selle suhtes võetaks käsitlusele mingisuguseid meetmeid. Riigis ammu välja kuulutatud hundi majandamise regulatsioon ei ole senini edenenud, eriti kuna tuginetakse Euroopa Liidu seadustele, mille järgi ei tohi hunti küttida.

Hobusekasvatajatele tundub, et poliitikud vaataksid üha teravamaks muutuvat probleemi lihtsalt pealt. Murdmisest mõjutatud isikutele on see tekitanud majandusliku kahju ja emotsionaalset šokki. Seega leiavad nad, et neid tuleks koos teiste karjakasvatajatega kaasata jahiseaduse menetlusse ning inimestel peaks olema võimalus aktiivselt sekkuda ja arvukust kontrollida, ka selleks, et kiskjad ei kaotaks inimpelgust.

Kuid miks peaks olema talutavam see, et hundid murravad karjaloomi kui see, et huntide arvukust kontrollivad jahimehed, küsivad hobukasvatajad. Neid veriseid sündmusi silmas pidades tuleb tõdeda, et ruumi peaks jätkuma kõigile.