Saksamaa suursaadik ja Bundestagi liige väisasid jahimehi

Saksamaa suursaadik ja Bundestagi liige väisasid jahimehi

1650
Sakslased külastasid ka EJSi. Pildil vasakult paremale: Christoph Eichhorn Saksamaa Liitvabariigi suursaadik Eestis, Saksamaa Liitvabariigi Bundestagi liige Hans-Jürgen Thies, EJSi tegevjuht Tõnis Korts ja tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe.
 title=


28. märtsil külastasid Eesti Jahimeeste Seltsi Saksamaa Liitvabariigi suursaadik Eestis Christoph Eichhorn ja Bundestagi (Liidupäeva) liige Hans-Jürgen Thies, et tutvuda Eesti jahimeeste kogemusega sigade Aafrika katkuga võitlemisel.

Külalisi saatsid Maaeluministeeriumi välissuhete osakonna juhataja Ruve Schank ja nõunik Janika Salev. Külalisi võtsid vastu EJSi tegevjuht Tõnis Korts ja asetäitja Andres Lillemäe.

Saksa kõrgete ametnike huvi oli tutvuda Eesti jahimeeste kogemusega sigade Aafrika katkuga võitlemisel. Mõlemad ametnikud on looduse- ja jahimehed ning nende huvi meil toimuva vastu oli suur.

Tegevjuht näitas ettekannet meie tegemistest ning kogemustest ja koostööst erinevate riigiametitega seakatku alal. Külalistel oli hulgaliselt küsimusi ja oli tunda, et sakslased on seakatku leviku pärast tõsiselt mures. Uuriti, kas oleksime nõus oma kogemusi seakatku alal vajadusel ka Saksamaal jagama.

Lisaks seakatku kogemusele tutvustati sakslastele ka meie jahinduse toimimist ja päevaprobleeme. Peatuti ka suurkiskjate küsimusel ja ka siin leiti, et võiks teemaga ühiselt edasi minna.

Kohtumine oli mõlemapoolselt kasulik ja huvitav ning lepiti kokku edasiste tegevuste osas.