Saarte jahimeeste kokkutuleku võitja on Orissaare Jahimeeste Selts

Saarte jahimeeste kokkutuleku võitja on Orissaare Jahimeeste Selts

634
Võitjaks tuli Orissaare jahiselts. Fotod: SJS

29.-31. juulini toimus Marta-Lovise külalistemaja hoovis XXX saarte jahimeeste kokkutulek.

Korraldamise raske ülesande olid juba mitu aastat tagasi enda õlule võtnud Aste ja Lümanda jahiseltsid. ning kogunenud pidulisi hoidis ohjes päevajuht Kristjan Lepp. Kuna kaks aastat sai üritust koroona tõttu edasi lükatud, oli taaskohtumine eriti oodatud.

Reede pealelõunast algas laagriplatsil vilgas tegevus ja õhtuks oli tavaline heinapõld muutunud tuledesäras uhkeks jahimeeste linnakuks. Kohale oli tulnud 17 jahiseltsi ja kolme päevaga jooksul osales ca 700 inimest.

Kell seitse rivistas võistluste peakohtunik Meelis Kaare osavõtjad majaesisele platsile ja raporteeris SJS juhatuse liikmele Andrus Sepale, et kokkutulnud on ürituse alguseks valmis. Peale tervituskõnesid, oligi aeg lipud heisata ja üritus avatuks kuulutada.

On traditsioon, et kogunenud seltside vahel on ka sõbralik võistlusmoment. Seekord olid korraldajad ette valmistanud 12 võistlust. Üks neist küll juba mais SJS lasketiirus ära peetud. Nimelt selgitati kuulilaskmise paremusjärjestus jahiseltside laskevõistluse käigus.

Esikoht selles Salme Jahimeeste Seltsile, meeskonda kuulusid Taivo Spitsõn, Rünno Pihlak ja Reio Pihlak.

Reede õhtusse mahtus kolm võistlust.

Esmalt köievedu. Võitmatuks osutus Võhma Jahiseltsi võistkond kuhu kuulusid Elar Voksepp, Meelis Mehikas, Madis Sepp, Hindrek Luup, Tõnis Auväärt ja Toivo Lõhmus.

Juhtkonna võistluses oli osavaim Orissaare Jahimeeste Seltsi esimees Martin Hein.

Uudsena kavas olnud ala karaoke, tekitas palju elevust ja elamusi. Siin taas parim Orissaare keda esindas Risto Ränk. Õhtu lõpuks veel disko.

Laupäev algas laskevõistluse ja võrkpalliga. 

Haavlilaskmise parimad seekord Pihtla Jahiseltsist – Raido Mägi, Andi Lember ja Kalle Ahu – ja võrkpallis olid osavaimad Valjala Jahimeste Seltsist Kalev Eichfus ja Martin Tishler.

Et meelelahutust pakkuda ka jahimeeste kaaslastele, oli seekord üks võistlusaladest just neile. Esikoha saavutas Laugi Jahiseltsi naiskond koosseisus Kärol Sepp, Liisa Leppik ja Liis Sabiin.

Mitmevõistluses olid teistest osavamad Võhma Jahiseltsi liikmed – Elar Voksepp, Toomas Lõhmus ja Rait Sai.

Saapaviskes lendas kõige kaugemale Muhu Jahiseltsi esindaja Marko Olopi heidetud saabas.

Viktoriinis oli kõige rohkem teadmisi Laugi Jahiseltsi võistkonnal koosseisus Neeme Sepp, Lauri Sutt ja Peeter Sai.

Kokandusvõistluse läbiviimiseks oli Saare Uluk välja pannud kõigile osavõtjatele hirvekoodi lõigud. Roogasid hinnanud kokad tõdesid, et olid sattunud suisa gurmeerestorani. Parimaks tunnistati Leisi Jahiseltsi töö, mille valmistas Erki Vohu.

2022 aasta on EJS kuulutanud “Väärtusta jahisaaki” teemaastaks. Sellest tulenevalt oli ka kokkutuleku laagrikujunduse teemaks “Väärtusta ulukit”. No ja kujundeid vaadates tuli tunnistada, et jahimehed on väga osavad ära kasutama kogu jahisaagiks saadud ulukit. Mitte ainult väärtuslikku liha vaid ka sarvi, nahku, luid jne. Esikoha vääriliseks hinnati Pärsama Jahiseltsi kujundust. Eriti meeldis rahvale hirvesarvedest valmistatud mäng. Kellel õnnestus rõngad sarvede otsa visata, sai auhinnaks valida Den-Tarmo Tooli poolt sarvedest valmistatud meene, kas siis kaelakee, kõrvarõngad või võtmehoidja. Õnneproovijaid jätkus terveks kokkutuleku ajaks. Oli ka näpunäiteid, mida valmistada ulukilihast ja palju muud.

Kõikide võistluste punktid kokku liites selgus, et Saare Uluki poolt peaauhinnana välja pandud konservikaanetaja viib koju Orissaare Jahimeeste Selts. Teise koha saavutas Pihtla Jahiselts, neile Saare Uluki poolt grill, millel edaspidi maitsvaid ulukiroogasid valmistada. Kolmas koht ja Saare Uluki poolt välja pandud kelk kuulub Laugi Jahiseltsile.

Palju õnne kõigile võitjatele!

Auhinnalauale oli kingitusi välja pannud veel Artemis, Jahimees.ee, Jahiriided.ee, Kristin ja Linnamäe Lihatööstus AS. Lisaks loositi kõigi haavlilaskmisest osavõtnud võistlejate vahel välja kolm Jahiriided.ee poolt välja pandud auhinda.

Kõigi kokkutulekul osalenud inimeste vahel läks samuti loosi kolm auhinda. Jahiriided.ee poolt nimele vääriliselt jahiriided ja Jahimees.ee poolt ulukipeletusvahendid ning peavõiduna 300 eurone kinkekaart.

Pühapäeval langetati lipud ja algas laagrite mahavõtmine. Õhtuks oli tuledesäras linnakust, saanud taas tavaline heinamaa. Järgmise aasta kokkutuleku on lubanud korraldada Leisi ja Pärsama jahiseltsid.

Võistluste tulemusi näeb siit. Galeriid näeb siit.