Saarlased pidasid kokkutulekut

Saarlased pidasid kokkutulekut

1867
Saarte jahimeeste kokkutuleku võitja - Aste jahiselts. Foto: SJS

Saarte jahimeeste Selts pidas 26.-28.juulini Kõljala külamaja platsil XXIX kokkutulekut.

Ürituse avamise märgiks sai lipp masti tõmmatud reede õhtul. See au kuulus eelmise aasta võitjale – Laimjala Jahiseltsile. Saarlasi oli tervitama tulnud Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuht Tõnis Korts, vallavanema tervituse luges ette päevajuht Mikk Saarela ja kokkutuleku kuulutas avatuks Saarte Jahimeeste Seltsi juhatuse esimees Mati Tang.

Kokkutulekust võttis osa 18 Saare maakonna jahiseltsi, neist Kaali ja Pihtla olid korraldajate raskes ülesandes ja ülejäänud katsusid jõudu erinevates võistlustes.

Kokkutulekul oli ka lastele mitmeid tegevusi: batuudid, ponid, näomaalingud jne. Õhtul aga selgus, et laste lemmikuks osutus võistluste korraldamiseks kasutusel olnud põdraveo kelk, mida enda järel hiliste õhtutundideni veeti.

Reedel peeti maha ka esimesed jõukatsumused. Kõieveos oli võitmatu Võhma Jahiseltsi meeskond ja kõige osavam juht on Aste Jahiseltsil. 

Laupäeval peeti võistlusi seitsmel alal. Haavlilaskmises tulid esimeseks Orissaare, koroonas Metsküla, võrkpallis Kärla ja mitmevõistluses Valjala jahiselts.

2019. aasta loom on kobras. Sellest innustust saades, ehitasid jahimehed Kõljala külaplatsile uhke kopra koloonia. Leisi laagriplatsile oli end sisse seadnud terve suur koprapesakond, kes usinalt oma Colgate hambapastaga pestud pikkade hammastega puukoort maiustasid (laagrikujunduse I koht), Aste platsil aga sulistas mõnuga isakobras, kes kaaslast otsis (II koht), Orissaare jahimehed olid aga laagrikujunduseks kaasa võtnud osa Tillunirest ja propageerisid aktiivselt rohelist mõtteviisi (III koht).

Viktoriinis aga selgus, et kõige teadjamad jahimehed on Muhus ja pärast jahti valmistasid saagi maksast maitsvaima toidu Laugi jahimehed. Üldvõidu viis koju Aste Jahiselts, kes sai auhinnaks Kamodo grilli. Teise koha saavutas Laimjala Jahiselts, auhinnaks neile põdraveo kelk, ja kolmanda Orissaare Jahimeeste Selts, kes sai auhinnaks Huntloci kaelarihma.

Nagu traditsioonile kohane, langetas võitjameeskond kokkutuleku lõpuks lipu.

Võistluste tulemusi näeb SIIT. Ürituse info ja galerii on Saarte Jahimeeste Seltsi kodulehel.