Saaremaal toimus Saare Uluki suur jaht

Saaremaal toimus Saare Uluki suur jaht

2109
Fotod: EJS
 title=


31. jaanuaril korraldas Saare Uluk traditsioonilise jahi tänuüritusena oma partneritele ja klientidele. Jaht toimus Karja jahipiirkonna maadel ja selles osales 100 kütti ja 30 ajajat. Jahimeestel olid abiks 9 neljajalgset sõpra.

Hommikul koguneti tavapäraselt Suure Tõllu puhkekülas, kus pakuti saabujatele kohvi ja võileibu. Samas tõmmati ka loosi, missuguses kütiliinis osaletakse. Toimus rivistus ja instruktaaž ning jahi „lahtipuhumine“.

Jahijuhatajaks oli Lembit Soe, kes jahi algusel selgitas, missugused ulukid kuuluvad küttimisele. Jahijuhataja selgitas, et metssead kuuluvad kõik küttimisele sõltumata soost ja vanusest. Lembit juhtis jahimehi kindlakäeliselt ja tagas hea korralduse ja turvalisuse kogu päevaks.

Saare Uluki pealiku Mihkel Tarvise sõnul on Saare Uluki jaht tänujaht kõikidele meie sõpradele ja partneritele. „Seekord kütiti 8 hirve ja 5 metssiga,“ ütles Tarvis. „Kaks hirve on medaliväärsed. Hea uudis oli see, et metssigade proovid olid korras,“ lisas ta.

Saare Uluki jahti korraldatakse traditsiooniliselt kliendijahina jahiaasta lõpus ja see on jahimeeste hulgas populaarne. Samas on jaht tuntud oma hea korralduse poolest. Kuna jahis osalevad ajajatena alati ka mittejahimehed, siis on jaht oluline ka jahipidamise kui traditsioonilise tegevuse tutvustamise poolest. Jaht korraldatakse Saare Uluki kulu ja kirjadega ning seekord pani jahikuningale auhinna välja ka jahiriided.ee.

Jahi tulemused:

1. AJU
HIRVEPULL (trofee) – PRIIT KASK
HIRVEPULL – JÜRI VALDMA
HIRVEPULL – RAIN KALLAS
METSSIGA – RAIN KALLAS
METSSIGA – ANDRUS SEPP
METSSIGA – ANDRUS SEPP

2. AJU
HIRVEVASIKAS – RIILO BLUM
HIRVEVASIKAS – ELDUR LEPIK
HIRVEPULL – KALEV PÄÄSTEL
HIRVEPULL (trofee) – HILLAR KUKK
HIRVEPULL-  GERT SOOSALU
METSSIGA – MARKO MÄGI
METSSIGA – KARMO KASELAID

Jahikuninga tiitli sai Hillar Kukk.

Eraldi tänati Saare Uluki poolt Tarmo Sinki kauaaegse koostöö eest.

Eesti Jahimeeste Seltsi poolt suur tänu Saare Ulukile hea korralduse eest ning jõudu ja kivi kotti järgnevateks aastateks!