Saaremaal tegutsevad tublid väikeulukikütid

Saaremaal tegutsevad tublid väikeulukikütid

3098
Foto: Pixabay

Tornimäe jahiselts, mille liikmed on tublid väikeulukite küttijad, saab oma kirevast ajaloost välja tuua muu hulgas fakti, et seltsi jahimaadel on oma esimese ja ainsa metssea küttinud president Arnold Rüütel.

Tornimäe jahiseltsi asutamise ajaks loevad seltsi liikmed aastat 1967. Seltsi esimene juht oli Ilmar Rasu, hiljem on seltsi tööd vedanud Harald Koel, Raivo Reinart, Erki Aavik ja praegu on Tornimäe küttide pealik Toivo Leis.

Muhu ja Orissaare kõrval on Tornimäe oma 82 liikmega maakonna suuremaid jahiseltse. Ühisjahtidel osaleb regulaarselt umbes poolsada meest. Enamik liikmeid ehk 70 protsenti on vanuselt juba üle kuuekümne ja noori tuleb peale vähe. Praegu on seltsil neli noorliiget, kelle katseaja pikkus on üks aasta, mille jooksul peab liikmekandidaat osalema vähemalt 75% ühisjahtidel. Nõue on vajalik, sest mitte kõik ei ole katseaega vastu pidanud ja on jahimeheks pürgimisest loobunud.

Põhiliselt kuuluvad seltsi kohalikud mehed, aga on ka suvekodu omavaid välismaalasi ja neid jahihuvilisi, kellel on Tornimäe piirkonnas sõpru või tuttavaid. On ka kolm naisjahimeest – Kairi, Sandra ja Jaana.

Enam kui 13 000 hektari suuruses jahipiirkonnas tegutsev selts on jagatud viieks jahtkonnaks. Suurimat neist, Kõrkvere oma juhib seltsi esimees Toivo Leis, Tornimäe jahtkonna eesotsas on Keijo Meel ja Ülo Pruul, Välta jahtkonda veab Enn Kelder, Reina kandi kütte Kalju Muul ja Pöide jäägreid Jüri Ots.

Loe jahiseltsi tegemistest edasi Saarte Häälest.