Saaremaal peeti taas traditsioonilist ulukijahti

Saaremaal peeti taas traditsioonilist ulukijahti

3458
Foto: Tõnis Korts

26. jaanuaril peeti taas Saaremaal traditsioonilist Saare Uluki jahti Karja jahiseltsi maadel. Seekord juba kuuendat korda.

Kokku osales jahil 152 kütti ja ajajat, millega võib väita, et jahil oli 1% Eesti jahimeestest. Jahijumal Diana oli Saaremaal armuline, kuna kokku kütiti 15 hirve ja 1 metssiga.

Jahikorraldus oli suurepärane ja kõik sujus nagu õlitatult. Jahi ühe peakorraldaja Mihkel Tarvise sõnul oli sellel aastal hea ilm ja tänu lumikattele oli edukas ka järelotsing. Tarvis mainis ka seda, et Saare Ulukil osalenud jahimehed on kogenud, tublid ja distsiplineeritud ning vaatamata suurele osavõtule oli jahti lihtne ohjata.

Sama elamusterikas kui jaht ise oli ka selle pidulik lõpetamine. Kultuursele jahile kohaselt viidi läbi kütitud ulukite ja õnnelike küttide austamine. Seekord valiti jahil kuninganna, kelleks sai Ivi Maripuu.

Jahil osalejad lahkusid hea tundega õnnestunud päeva üle ja kõigi tänusõnad kuuluvad Saare Ulukile. Samuti kiidavad Saare Uluki inimesed kõiki osalejaid ja Mihkel Tarvise sõnul loodetakse jätkata edaspidi samas vaimus.